שתף קטע נבחר

יריות לעבר מכוניתו של איש העסקים אלי רייפמן

מי שנקלע לחובות בשוק האפור וכמעט הלך לכלא בשל ביזיון בית המשפט, אמר לאחרונה שהוא חושש לחייו. ל-ynet נודע כי הערב נורו כמה יריות לעבר רכבו של רייפמן ברעננה. השמשה הקדמית חוררה. במשטרה בודקים אם הוא היה ברכב ונמלט. עורך דינו: "אמרנו לכם"

האם מישהו ניסה להפחיד את איש העסקים שהסתבך - ואולי אפילו ביקש לחסל אותו? ל-ynet נודע כי כמה יריות נורו הערב (יום א') לעבר מכוניתו של אלי רייפמן ברעננה, ליד משרדי החברה שייסד - "אמבלייז". איש לא נפגע, אך למכונית נגרם נזק. מסתורין עדיין אופף את התקרית, ובמשטרה בודקים אם רייפמן היה ברכב בעת הירי.

 

מפרטים ראשוניים עולה כי אלמונים רכובים על אופנוע התקרבו לרכב.

אחד מהם ירה - והם נמלטו. למקום הוזעקו כוחות משטרה גדולים ממשטרת כפר סבא, שפתחו בחקירה ובסריקות בניסיון לאתר את השניים.

 

מכונית השברולט נמצאה ביציאה מהחניון שבאזור התעשייה לרחוב זרחין. השוטרים בודקים האם רייפמן היה ברכב ונמלט, או שמישהו הזיז את המכונית לאחר הירי. לאחר שהתברר לשוטרים למי שייך הרכב, הם התקשרו לרייפמן, שאמר להם שלא שמע על כך. צו פרסום הוטל לבקשת המשטרה על פרטי החקירה.


רייפמן, בחולצה שחורה, לצד הרכב (צילום: עידו ארז)

 

נדרש לבטח את חייו ב-15 מיליון דולר

רייפמן, המייסד של "אמבלייז" ועד לאחרונה בעל השליטה בקונצרן "פורמולה", נקלע בשנים האחרונות לקשיים ושקע בחובות גדולים לגורמים שונים בשוק האפור, בהם גם מי שכונה "מלך השוק האפור", שלי נרקיס. את נכסיו מונה לנהל עו"ד איתן ארז, שדרש ממנו להעביר לידיו את מניות אמבלייז - אך רייפמן סירב. על כך ניטש לאחרונה קרב משפטי ממושך, שבעטיו נגזרו על רייפמן 45 ימי מאסר בשל ביזיון בית משפט

 

כניסתו של רייפמן לכלא עוכבה, וביום חמישי היה אמור להתקיים דיון בעניין בבית המשפט העליון - אך זה נדחה למחר, ורייפמן לא בילה את החג מאחורי סורג ובריח. הוא העביר לבית המשפט הודעה בה הוא מתחייב לבצע ללא דיחוי את העברת המניות.


"אלי לא חשש לרגע משלי נרקיס" (צילום: עידו ארז)

 

לפני כשבועיים כינס איש העסקים מסיבת עיתונאים שבה טען כי "עו"ד ארז שלח אלי את גל יוסף כדי להשיג רשימה של נאמנים. אני חושש לחיי כי זה איים עלי". יוסף הוא איש עסקים ששמו נקשר בעבר לגורמים עבריינים לכאורה.

 

במסגרת הדיונים נחשף לראשונה ב-ynet כי נרקיס דרש מרייפמן לבטח את חייו בסכום של 15 מיליון דולר. נרקיס ביקש מבית המשפט להתיר לו כנושה מובטח למנות כונס נכסים על מניות אמבלייז, שלטענתו רייפמן שיעבד לו. זאת, לדבריו, על רקע חובותיו המסתכמים בכ-20 מיליון דולר.

 

עורך דינו של רייפמן: "אמרנו לביהמ"ש שאנו חוששים לחייו"

עורך דינו של רייפמן, דורון אפיק, מסר ל-ynet לאחר תקרית הירי: "אין לנו מושג מי עומד מאחורי המעשה, אבל אמרנו לכם שאנו חוששים לחייו. גרוע מכך - אמרנו וכתבנו את זה במפורש לבית המשפט. אמרנו שברגע שנכנסו לתמונה משתנים חדשים חייו נמצאים בסכנה. כל עוד המניות נמצאו אצלו, בעלי החוב שלו הרגישו בטוחים. ברגע שהם הועברו לארז, בעלי החוב חוששים".

 

אפיק סירב לענות במפורש לשאלה, ממי הם חששו, אך ציין כי: "אלי לא חשש לרגע משלי נרקיס.

שלי, כמו כל הנושים שלו, תמכו בו והאמינו לאורך כל הדרך כי הוא מסוגל להחזיר את החוב". אפיק הכחיש את הטענה שנרקיס דרש מרייפמן לבטח את חייו ב-15 מיליון שקלים "או בכל סכום אחר".

 

גורם אחר המקורב לרייפמן הכחיש מכל וכל את האפשרות שרייפמן עצמו עומד מאחורי המעשה, וציין כי "אנחנו אנשים שומרי חוק. על טקטיקה כזאת לא חשבנו". 

 

רייפמן עצמו סירב להגיב, בטענה שמחר יתקיים בעניינו דיון בבית המשפט העליון ושם יאמר את מה שיש לו לומר.

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רייפמן והחוקרים לצד הרכב
צילום: עידו ארז
הפגיעה בשמשה הקדמית
צילום: עידו ארז
אלי רייפמן. תחת איום?
מומלצים