שתף קטע נבחר

רייפמן: לו הייתי מביים, זה היה נראה טוב יותר

ניסיון חיסול או תעלול? רגע אחרי שנשלח למאסר, התייחס איש העסקים בביטול לטענה שהירי לעבר רכבו אמש היה מבויים - למרות שהוא עצמו העדיף לא להתלונן עליו. המשטרה ממשיכה לחקור, והטילה צו איסור פרסום

האם באמת ניסו לחסל את מנכ"ל "אמבלייז"? אלי רייפמן נשלח ל-45 יום בכלא, ובצאתו הבוקר מאולם בית המשפט העליון, שם התקבלה ההחלטה, השיב לשאלות בנוגע לאירוע הירי לעבר מכוניתו אמש ברעננה, ליד משרדי החברה שייסד.

 

בין היתר נשאל לגבי האפשרות שהירי היה מבוים. "אם הייתי מביים את זה - זה היה נראה הרבה יותר טוב", השיב. עוד נשאל אם פחד בעת האירוע. "כשאתה רואה איש שרץ מולך עם אקדח - אתה לא מקפץ ורוקד". המשטרה ממשיכה בחקירת האירוע, ולבקשתה הטיל בית המשפט צו איסור פרסום על כל פרטי החקירה.

 

רייפמן, היום בבית המשפט העליון (צילום: גיל יוחנן)

 

האירוע התרחש בעת שרייפמן, המסובך בחובות ענק, בין היתר בשוק האפור, יצא מחניון הבניין שבו שוכנים משרדי החברה באזור התעשייה בעיר - ואז נורו מספר יריות לעבר מכונית השברולט שלו. רייפמן לא דיווח על האירוע למשטרה, אולם עובר אורח התקשר והודיע על הירי. בעקבות זאת נגבתה ממנו עדות, והוא סיפר כי בצאתו מהחניון נורו לעברו מספר יריות שפגעו ברכב וגרמו נזק - אך הוא לא נפגע.

 

בעקבות האירוע פתחה משטרת כפר סבא בחקירה. זירת האירוע נסגרה, ונערכו סריקות בניסיון לאתר שני רוכבי אופנוע שעל פי העדויות נמלטו מהמקום.

 

לצד זאת, בעקבות הדיווחים כי ביום חמישי האחרון בלילה הוצת רכבו של רייפמן בעת שחנה ביישוב קדימה, אומרים במשטרה כי הרכב שנשרף הוצת ולא הושלך לעברו בקבוק תעברה כפי שטען רייפמן. עוד מתברר כי הרכב עצמו שייך לאחד ממקורביו של רייפמן ומשמש אותו, ולא את רייפמן עצמו. את התלונה על ההצתה הגיש המקורב.

 

לפי שעה, החקירה מתנהלת במשטרת כפר סבא, ועד כה לא הועברה לאף גורם של אחת מהיחידות החקירה הארציות שבדרך כלל חוקרות אירועים חמורים הקשורים לארגוני הפשיעה והשוק האפור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רייפמן היום בבית המשפט. למה לא דיווח?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים