שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בצלאל אלוני ומשפחת חזה הגיעו לפשרה

  בהסכם הפשרה בין הצדדים תינתן למשפחתה של הזמרת עפרה חזה זכות וטו על תכנים בהפקה המוזיקלית, לצד אחוזים ברווחים. סוף סיפור?

  שבועות ספורים לאחר הגשת בקשה לצו מניעה, שיעצור את העלאתו של המחזמר "עפרה חזה – פסקול חייה", הגיעו הצדדים הבוקר (ב') לפשרה. השופטת הילה גרסטל, נשיאת בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, אישרה את פרטי הפשרה שהושגה מחוץ לכותלי בית המשפט וכתבה: "אני מברכת את הצדדים על שהשכילו לפתור את הסכסוך בדרך של שלום".

   

  במסגרת הפשרה, יעבירו מפיקי המחזמר לידי פרקליט משפחת חזה והנהלת העיזבון נוסח סופי של המחזה,

  פרי עטו של בצלאל אלוני, מנהלה לשעבר של הזמרת המנוחה. נציגי משפחת חזה יהיו רשאים על פי ההסכם לערוך תיקונים ושינויים בטקסט, באם ימצאו לנכון כי יש בו אלמנטים פוגעניים.

   

  בידי נציג המשפחה יש למעשה את זכות הוטו על אישור הנוסח הסופי של ההצגה. במקרה של מחלוקת, ובמידה שהשינויים חורגים ממטרת המינוי, יובאו עמדות שני הצדדים להכרעת בית המשפט.

   

  במקביל, על פי ההסכם, תעביר הנהלת תיאטרון הצפון, השותפה בהפקה, למנהל העיזבון 1% מכל הכנסות

  ההפקה ב-100 ההרצות הראשונות שלה. על פי ההסכם סכום זה "יוקדש להנצחת המנוחה". מעל 100 הרצות יעביר התיאטרון למנהל העיזבון ולמשפחת חזה בחלקים שווים 3% מכלל ההכנסות.

   

  זהבה חזה, אחותה של עפרה: "מבחינתנו מדובר בהישג, ובאיתות ברור שאף אחד לא יכול לעשות שימוש בחייה של אחותנו ללא הסכמתנו ומבלי להתחשב ברגשותינו. כל מה שאנחנו מבקשים זה להנציח את זכרה של עפרה, ולעשות את זה בצורה מכובדת".

   

  מנכ"לית תיאטרון הצפון, ניצה בן צבי: "אני מאוד שמחה על כך שהושגה פשרה. מראש לא ראינו שום מניעה

  לשתף פעולה עם המשפחה, ההיפך. בתיאטרון הצפון תמיד חשבנו שמשפחת חזה צריכה להיות חלק מההפקה הזו. כנראה שחילוקי הדעות וזיכרונות העבר בין המשפחה לבצלאל אלוני הותירו את חותמם".

   

  "אני באמת שמחה שזה מאחורינו. המחזה הזה הוא שיר הלל לעפרה חזה, ואנחנו משוכנעים שהוא חולק לה את הכבוד המגיע לה. זה פרויקט שנרתמו אליו מיטב הכוחות, והוא מרגש מאוד בשביל כל מי שלוקח בו חלק ואני משוכנעת שגם במשפחת חזה יתרגשו לצפות בו". 

   

  את ההפקה, שעתידה לעלות על במת תיאטרון הצפון ב-19 באוקטובר, ביים אלון אופיר ומנהל מוזיקלית רוני וייס. את דמותה של עפרה חזה עתידה לגלם הזמרת ליאל, ובין המשתתפים הנוספים בהפקה גם גברי בנאי, אורי בנאי ונדב אבקסיס. על עיצוב הבמה אמון מיכאל קרמנקו.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ליאל קולט. תגלם את חזה ז"ל
  צילום: עידן הובל
  לאתר ההטבות
  מומלצים