שתף קטע נבחר

מהבוקר: עובדי כללית רפואה משלימה שובתים

עובדי 50 המרפאות האלטרנטיביות של חברת ש.ל.ה בקופת חולים כללית שובתים במחאה על סירובה של ההנהלה להכיר בוועד העובדים ולנהל אתו משא ומתן על זכויותיהם

900 עובדי כללית רפואה משלימה - שירותי הרפואה האלטרנטיבית של קופת חולים כללית המנוהלים בידי חברת ש.ל.ה - שובתים החל מהבוקר (ג') עד להודעה חדשה. זאת, במחאה על סירוב הנהלת ש.ל.ה להכיר בארגון העובדים כוועד יציג. הארגון ישבית את 50 המרפאות המשלימות של הכללית, לאחר שלא הושגה הסכמה בין ההנהלה לוועד העובדים. עם זאת, בהנהלת כללית רפואה משלימה אומרים כי רוב המטפלים לא ישבתו בסופו של דבר.

 

עובדי כללית משלימה - רובם רופאים ומטפלים ברפואה אלטרנטיבית - מאוגדים במסגרת ארגון "כוח לעובדים", ארגון חדש יחסית המהווה אלטרנטיבה להסתדרות ונוקט קו מיליטינטי.

ההנהלה מסרבת להכיר בארגון העובדים, בטענה שמרבית העובדים אינם תומכים בו.

 

לטענת ההנהלה העיצומים הננקטים על ידי ארגון העובדים מהווים חלק ממאבק על מעמדו של ארגון כוח לעובדים ולא על זכויות עובדים. עוד טוענת ההנהלה שהארגון מייצג רק כ-10% מכלל עובדי ש.ל.ה ולא שליש מהעובדים כפי שנדרש מוועד לפי החוק.

 

בכוח לעובדים טוענים כי יחסי העבודה בש.ל.ה הם נצלניים. לטענת העובדים, למרות היותם של המטפלים עובדים שכירים ולא פרילאנסים, הם אינם יודעים אף פעם מה תהיה משכורתם בסוף החודש, כיוון שהם מקבלים שכר לפי תפוקות ולא לפי שעות. לטענתם, קורה לעתים שעובד מגיע למשמרת של שש שעות אך מקבל שכר רק עבור מטופל אחד שהגיע בפועל. עוד טוענים בכוח לעובדים כי ההנהלה אינה משלמת לעובדים דמי מחלה, החזרי נסיעות, תשלום על ימי חג ותוספת ותק.

 

השתתף בהכנת הידיעה: מיקי פלד מ"כלכליסט"


פורסם לראשונה 21/09/2009 20:48

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים