שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שמוליק יפרח מונה למנהל תיאטרון ב"ש

  מנהלו של בית הספר למשחק בתיאטרון באר שבע, שמוליק יפרח, מונה לתפקיד המנכ"ל ומנהלו האמנותי של התיאטרון הרפרטוארי הדרומי. "אני שמח על המינוי", אמר

  הוועד המנהל של תיאטרון באר שבע אישר הערב (ב') את מינויו של שמוליק יפרח לתפקיד המנכ"ל ומנהלו האמנותי הבא של המוסד. יפרח, מייסדו ומנהלו של בית הספר למשחק ולאמנויות הבמה בנגב, ייכנס לתפקידו בחודש פברואר, עם סיום חוזה העסקתו של המנהל הנוכחי, השחקן והבמאי נתן דטנר.

   

  ההחלטה על המינוי, שבאה בעקבות המלצת וועדת האיתור, התקבלה פה אחד בוועד המנהל. אשר גרינבאום, יו"ר

  הוועד המנהל וחבר בוועדת האיתור, אמר לאחר ההחלטהי: "אנחנו חושבים שהבאת כוחות מקומיים היא שינוי מרענן, אבל זה לא מספיק. השתכנענו שלשמוליק יפרח יש את הניסיון הנדרש בתחום התיאטרון מכל האספקטים שלו".

   

  "הוא מכיר את המערכות ואת האוכלוסיה המקומית. הוא מנהל טוב ובמאי נפלא, שהציג במסגרת בית הספר הצגות שהיו קונקורנציה. החלטנו לתת לו הזדמנות ואנחנו משוכנעים שהוא יצליח בתפקיד. שמוליק ייעזר בכוחות חיצוניים, אם מבחינת הבימוי ואם מבחינת שחקנים ויוצרים שיהיו חלק מהתיאטרון".

   

  גרינבאום הוסיף כי לעת עתה אין מועד מדויק של כניסתו לתפקיד. "נתן דטנר, שאותו אנחנו מעריכים ביותר, יסיים את תפקידו לקראת סוף פברואר הקרוב. אני מעריך שתהיה תקופת חפיפה, וסביב מועד זה יהיו חילופי התפקידים".

   

  על השאלה האם יפרח ימשיך לנהל את בית הספר למשחק אותו הקים לפני ארבע שנים, או ייאלץ להפקיד את ניהולו בידיים אחרות, עדיין אין תשובה ברורה. "אני לא חושב ששמוליק יוכל להמשיך לנהל את בית הספר, אבל לא דיברנו על כך. גם נושא הקשרים בין בית הספר והתיאטרון יידונו בהמשך בוועד המנהל".

   

  "אמרתי שאני רואה בבית הספר מעין נבחרת נוער או חממה להצמחת שחקנים לתיאטרון, ובעיני ראוי להדק את הקשרים בין שני המוסדות. לגבי ניהול בית הספר, שפועל תחת העירייה, הדבר יצטרך להישקל ולהיבדק".

   

  יפרח, 47 נשוי ואב לשני ילדים, יפרח, 47, יעמוד גם בראש המערך האדמיניסטרטיבי של התיאטרון כמנכ"ל, וישמש במקביל גם כמנהל אמנותי. הוא סיים את לימודי המשחק בבית הספר הגבוה לאמנויות הבמה "בית צבי" ברמת גן. עם תום לימודיו השתלב בתיאטרון באר שבע בו שיחק כשלוש שנים.

   

  במשך שנים עבד כמפיק וביים במסגרות מוניציפאליות. לפני ארבע שנים, כאמור, הקים את בית הספר הראשון

  למשחק בנגב. בית הספר, תחת ניהולו, הפך בזמן קצר למוסד בעל שם שמביא כיום לשעריו סטודנטים מכל הארץ. בתיאטרון באר שבע מדגישים את החשיבות המוכחת בפעילויותיו של יפרח לאורך שנים בתחום הקהילתי.

   

  "אין לנו ספק שהוא ימשיך להוביל בהצלחה מרובה את חיי התרבות והיצירה בארץ בכלל ובבאר שבע ובנגב בפרט", הוסיף גרינבאום. את התהיות לגבי חוסר ניסיונו של יפרח בבימוי במסגרת התיאטרון הרפרטואר, יו"ר הוועד המנהל מבטל: "הניסיון התיאטרוני שלו רב. בימוי אינו זר לו. על פי דרישות המכרז הדגשנו את הצורך בניסיון בבימוי, כיוון שלא כיוונו למנהל עם ניסיון בתחום התאורה או התפאורה, ואת הניסיון הזה יש לשמוליק בהחלט".

   

  יפרח עצמו מעדיף לעת עתה למעט בדיבורים. "יש הרבה שאלות מצוינות, אבל כרגע אני לא יכול לענות על אף אחת מהן. אני יכול לומר שאני שמח מאוד על הבחירה, ומעבר לזה אין לי מה להוסיף. אין לי כוונה להזניח את בית הספר שהקמתי. אני מאמין שיש הרבה מה לעשות במסגרת תיאטרון באר שבע. זו הסיבה שהגשתי את מועמדותי לתפקיד".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים