שתף קטע נבחר

העונה החדשה של "גשר": תפוס ככל יכולתך

לקראת חגיגות ה-20, מנסה התאטרון לדלג מעל למהמורות התקציבים והתחרות ומציע רפרטואר שקורץ לצעירים, הצגות בכיכובם של משה איבגי וצחי גראד ומחזאות ישראלית מקורית

בתיאטרון "גשר", כך עושה הרושם, עסוקים בימים אלה בעיקר בלשרוד. שלושה חודשים אחרי שהקולגות בתיאטרונים הרפרטוארים הגדולים חשפו את תכניות הפעולה לשתי העונות הקרובות ונלחמו ראש בראש על כיסו ותשומת לבו של הקהל הישראלי, נותן התיאטרון היפואי פומבי בתזמון מאוחר משהו לתכניות המגירה של יבגני אריה והמנכ"לית, לנה קריינדלין לשנתיים הבאות.

 

"תיאטרון 'גשר' אינו עובד בשיטת המנויים ולכן אנחנו לא מרגישים מחויבים לצאת כבר בחודש מאי עם פריסת הרפרטואר", אומרת קריינדלין, שסומכת על אותו קהל נאמן של "גשר" שמלווה אותו לאורך שנים. אבל כמו התכנים המשתנים שמציע התיאטרון, כך גם הקהל משנה את פניו. גם בעונה ה-19 ממשיך "גשר" לכוון אל קהלים נוספים, מעבר לגרעין הקשה הקיים, והדבר בולט מאוד, הן בבחירת המחזות והן בליהוק.


שובו של האיבגי (צילום: באדיבות ערוץ הבידור)

 

משה איבגי חוזר לבמת תיאטרון "גשר", הפעם במחזה "שש דמויות מחפשות מחבר", מאת לואיג'י פירנדלו. ההצגה, שיביים יבגני אריה, תפתח בחודש ינואר את העונה החדשה, שקורצת לקהל צעיר ומנסה לדלג מעל המהמורות הרגילות, של קיצוצים תקציביים וקשיי הישרדות. המחזה של פירנדלי, שעיבד לנוסח עברי חדש רועי חן, קורץ לעולם שבו על אקרני הטלוויזיה מתרחשת מציאות אלטרנטיבית, שמשתלטת על המציאות עצמה. בהצגה משתתפים לצדו של איבגי, גם ישראל (סשה) דמידוב ונטשה מנור.

 


גראד. ישחק מצליחן שהפך למובטל במחזה חדש (צילום: אלדד רפאלי) 

 

דגש מרכזי הושם בעונה הקרובה על מחזאות ישראלית חדשה: שלושה מחזות מקוריים יוצגו בבכורה במהלך השנה הקרובה. הראשון, שיוצג במסגרת ניסיונית שנועדה לתגליות חדשות על במה 2 בהאנגר ביפו, הוא "חמישה קילו סוכר" מאת ובבימויו של גור קורן, שנחשף לראשונה כמחזה קריאה. ההפקה הבימתית המלאה, שתיפתח בסוף חודש אוקטובר הקרוב, מציעה סיפור הזוי על סבא מת שחוזר לבקר בעולמו של הנכד שלו ומוביל אותו בין נבכי הביוגרפיה המפוזרת על פני יבשות וזמנים. בהצגה משתתפים המחזאי והבמאי,וכן נועה קולר, יובל ינאי, ציון אשכנזי ורונית בקרמן. בחודש ינואר 2010 תארח במה 2 בהאנגר את "1+1" מאת ובביצוע שחקני הלהקה נועה קולר וארז דריגס. את ההצגה ביים רוני מנדלסון והיא מציעה רצף של מצבים קומיים מחייהם הזוגיים של בני עשרים.

 

מחזה מקורי נוסף שיציג על הבמה הגדולה של "גשר" באולם הבית החל מחודש מרץ, הוא "הקליינט", מאת דני ווסרמן ובבימויו של רוני ניניו. במרכז ההצגה, שתעלה על במת התיאטרון בחודש מרץ, מנהל בכיר בחברת השקעות שמסתיר מאשתו את העובדה שפוטר.

המחזה, שנוגע במנגנון הכלכלי שמניע את האהבה ואת מוסד הנישואין, מציע מחשבה מקורית על הרומנטיקה כמניה שמחירה גבוה. את התפקיד הראשי בהצגה יגלם צחי גראד, לראשונה על במת "גשר" ולצדו, שחקנית האנסמבל, אפרת בן צור.

 

גם העונה הזו מאפשר הרפרטואר אתנחתא מוזיקלית, עם המופע הקברטי "אני אוהבת אותך, אתה מושלם, כעת השתנה" מאת ג'ו דיפייטרו. הקברט, שמלווה בפסקול מאת ג'ימי רוברטס, כולל שירים וסצנות קומיות על יחסים בין-זוגיים ותוהה איך העסק הזה עובד. המחזה, שעלה לראשונה בארה"ב בשנת 1996 זכה להצלחה רבה ומוגש לקהל הישראלי בעיבוד עברי מקורי. בהצגה משתתפים מיכל ויינברג, גלעד קלטר, יובל ינאי ונטע שפיגלמן.

 

בעונה הבאה יחגוג תיאטרון "גשר" 20 שנות פעילות ובין האירועים המרכזיים גם חשיפתו של "הקיסר גוק", מחזה שטרם הועלה על במה מאת חנוך לוין. את הפרויקט המוזיקלי-תיאטרוני יביים יבגני אריה. בחודש יוני 2010 יארח התיאטרון את ההצגה "הסערה" מאת א. אוסטרובסקי ובבימויו של הבמאי הרוסי לב ארנבורג. ההפקה תציג בשפה הרוסית.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניניו. יביים את "הקליינט"
צילום: יוני המנחם
לאתר ההטבות
מומלצים