שתף קטע נבחר

באי.די.בי בוחנים מיזוג בין סלקום לנטוויז'ן

שתי החברות מקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר הודיעו על בחינת מיזוג חלק מהפעילות. זאת, למרות שלעת עתה המהלך אינו אפשרי מבחינת משרד התקשורת והרשות להגבלים עסקיים

סלקום הודיעה היום (ד') לבורסה כי היא נמצאת בבחינה ראשונית של שיתופי פעולה עם נטויז'ן, שעשויים להוביל לשינוי ארגוני בין החברות - רמז לאפשרות למיזוג בין החברות, באמצעות רכישה של נטויז'ן בידי סלקום. על פי הדיווח, המהלכים הנבחנים אינם עומדים בקנה אחד עם הרגולציה הנוכחית, ולכן אין ודאות כי המהלכים אכן יגיעו לידי מימוש.

 

שתי החברות נמצאות בשליטת קבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר, וכנגזר משייכות זו הן מנועות מלבצע מהלכים משותפים וכמובן להתמזג. הודעת החברות לבורסה היום אינה משנה את המצב הקיים - רעיון החיבור בין החברות ליצירת חברה אחת המספקת שירותי סלולר, אינטרנט ושיחות בינלאומיות אינו חדש, אך כנגזר מהיותן בנות אותה קבוצה הוא כאמור אינו ניתן לביצוע מבחינת משרד התקשורת.

 

הסיבה להוצאת ההודעה היא ככל הנראה רצון של החברות עצמן ובעלי השליטה למנוע טענות עתידיות מצד בעלי מניות אחרים של שתי החברות על אי-דיווח נאות באשר לעניינים עסקיים. על אף שהרגולציה הנוכחית אוסרת על מיזוג שכזה, התסריט עצמו מועלה לאחרונה ביתר שאת לאור המהלכים המסתמנים בשוק התקשורת: רכישת סמייל 012 בידי פרטנר ורכישת מירס בידי הוט, סמייל או אחת מחברות הסלולר.

 

מהלכים אלו מערבים בדיקה של רשויות הרגולציה, דהיינו משרד התקשורת והרשות להגבלים עסקיים, ולמרות שהגופים הללו הצהירו בעבר על התנגדותם לחלק מהתסריטים (רכישת מירס בידי חברת סלולר, למשל), הרי שאין וודאות כי אותם תסריטים לא יתגשמו בסופו של דבר.

 

לאור השינויים בשוק התקשורת, והאפשרות להתחזקות חלק מהקבוצות הקיימות (באמצעות רכישה של מירס בידי פלאפון מקבוצת בזק, או רכישת מירס בידי הוט, למשל), בקבוצת אי.די.בי מבקשים להתכונן לאפשרות של מאבק מחודש מול הרגולטור על האפשרות לרכישת נטוויז'ן בידי סלקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים