שתף קטע נבחר

כצפוי: הפד הותיר את הריבית ב-0% עד 0.25%

הבנק המרכזי מאריך את תכנית רכישות האג"ח לרבעון הראשון של השנה הבאה. "הריבית תישאר נמוכה לתקופה ממושכת"

בכירי הפד קיבלו אמש (ד') בברכה את השיפור בכלכלה והעריכו, כי הפעילות הכלכלית צוברת תאוצה תוך שיפור בתנאי השווקים הפיננסים. בתום הדיונים של היומיים האחרונים, הפד החליט להאריך את תכנית רכישת האג"ח מגובות המשכנתאות לתוך הרבעון הראשון של השנה הבאה.

 

כצפוי, הפד הותיר את הריבית בטווח של בין 0% ל-0.25%. הבנק המרכזי הודיע, כי להערכתו, "התנאים הכלכליים יחייבו השארה של הריבית ברמה נמוכה מאוד למשך תקופה ממושכת".

 

בוול סטריט צופים, כי ארה"ב תצמח ברבעון הנוכחי ב-2.9%, בהשוואה להערכה קודמת של 1% בלבד ביולי. הבנק המרכזי הותיר את הריבית בטווח של בין 0% ל-0.25% מאז דצמבר ואימץ את רכישת האג"חים ככלי מדיניות נוסף.

 

אף שהוארכה תקופת הרכישות בשלושה חודשים, הפד אומר, כי הוא יאט את קצב רכישות האג"ח מגובות המשכנתאות בהיקף כולל של 1.45 טריליון דולר. הרכישות היו אמורות להסתיים בסוף השנה הנוכחית. הפד מנסה להחיות את הכלכלה ולצמצם את האבטלה ששיעורה בארה"ב 9.7% בעודו עוקב אחר הסכנה של הרמת ראש אינפלציונית כתוצאה מהרחבה מוניטרית של 1 טריליון דולר במאזן הבנק המרכזי.

 

"התנאים הכלכליים בשווקים השתפרו והפעילות בשוק הדיור עלתה. הצריכה של משקי הבית מתייצבת אך נותרה מרוסנת עקב האבטלה הגבוהה, האטת הצמיחה בהכנסה הפנוייה, ירידה בעושר ושוק אשראי קפוץ", נאמר בהודעת ועדת השוק הפתוח (FOMC).

פורסם לראשונה 23/09/2009 21:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן ברננקי, יו"ר הפדרל ריזרב
צילום: רויטרס
מומלצים