שתף קטע נבחר

ספרד מסבירה את החרם: "אירופה נגד התנחלויות"

משרד השיכון הספרדי, המנהל את התחרות לאדריכלות שבה היתה אמורה להשתתף קבוצה ישראלית, שב והבהיר כי סיבת הפסילה נובעת מהעובדה שמכללת אריאל שוכנת בשטחים. התאחדות הסטודנטים: מניעים פוליטיים פסולים

משרד השיכון הספרדי הבהיר בצהריים (יום ה') כי ההחלטה לפסול את מועמדות הסטודנטים מהמרכז האוניברסיטאי אריאל מלהשתתף בתחרות בינלאומית לארכיטקטורה, נובעת ממיקום המוסד בגדה המערבית שהוא שטח כבוש. דובר מטעם המשרד אמר כי ההחלטה התקבלה "על-פי מדיניות האיחוד האירופי, שמתנגדת להתנחלויות".

 

ההחלטה לפסול את קבוצת הסטונדטים הישראלים מהשתתפות בשלב הגמר של התחרות "קרב 10 סולארי 2010",

פורסמה לראשונה ב-ynet שלשום. התחרות נערכת לראשונה ביוזמה אירופית ומנוהלת על-ידי משרד השיכון הספרדי ובמסגרתה אמורות פקולטאות שונות לאדריכלות לתכנן ולבנות "בית ירוק" המספק את צרכי האנרגיה של עצמו.

  

המרכז האוניברסיטאי אריאל עלה לשלב הגמר, יחד עם 20 אוניברסיטאות בעולם, לאחר שנתיים של פעילות משותפת עם הנהלת התחרות וממשלת ספרד. מנכ"ל התחרות, סרחיו וגה, מסר בהודעתו למרכז כי "מדובר בהחלטה של ממשלת ספרד, שמחויבת לכבד את הסכמים שנחתמו תחת המסגרת האירופית לאזור הגיאוגרפי הזה".

  

התאחדות הסטודנטים הארצית שלחה מכתב מחאה לארגון הסטודנטים הספרדי ולהתאחדות הסטודנטים האירופית, בעקבות המקרה. "לצערנו ממניעים פוליטיים פסולים שאינם רלוונטיים הוחלט להסיר את המועמדות. אנחנו מגנים את הפגיעה הבוטה בחופש האקדמי ופונה אליכם לסייע לנו לפעול כנגד תופעה מדאיגה זו", נכתב בהודעת התאחדות הסטודנטים.

 

בהכנת הידיעה השתתפה יהלי מורן זליקוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכללת אריאל (ארכיון)
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים