שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארה"ב: יורשו הזמני של טד קנדי - עוזרו לשעבר
  מושל מסצ'וסטס מינה את פול קירק, בכיר המפלגה הדמוקרטית לשעבר, ששימש גם כעוזרו של הסנאטור המנוח, כיורשו הזמני של קנדי בסנאט. קירק יכהן בתפקיד עד לבחירות בינואר

  מושל מדינת מסצ'וסטס, דוואל פטריק, הכריז הערב (ה') על החלטתו למנות את עוזרו לשעבר של הסנאטור המנוח קנדי, ליורשו הזמני בסנאט האמריקני. בכיר המפלגה, פול קירק הבן, יכהן כנציג המדינה בבית העליון של הפרלמנט - עד הבחירות בחודש ינואר.

   

  מותו של המחוקק האגדי אדוארד (טד) קנדי בחודש שעבר, סתם את הגולל על 47 שנות כהונתו בסנאט האמריקני. הסנאטור הקשיש הלך לעולמו בתום מאבק ממושך בסרטן המוח. כתוצאה מכך התפנה מושבו בסנאט, ואזרחי מדינת מסצ'וסטס יצטרכו לבחור לו מחליף בתוך חודשים ספורים.


  פול קירק בכינוס של קרן ג'ון פ. קנדי (צילום ארכיון: AFP)

   

  מיד לאחר מותו, העריכו גורמים פוליטיים כי אחיינו של המנוח, ג'וזף קנדי ה-2, יירש את מקומו בסנאט. ג'וזף (56) כיהן בעבר כחבר קונגרס אך פרש מהפוליטיקה לפני עשור. "הוא בוודאי מושפע מכל החיבה, האהדה והכבוד שזורמים אל בני משפחת קנדי מרחבי ארצות-הברית", הסביר אחד מבכירי העסקנים במפלגה הדמוקרטית.  ואולם, בתחילת החודש הודיע כי אין בכוונתו להתמודד על הכסא של דודו. 

   

  פול קירק (71) שימש כעוזרו הבכיר של הסנאטור המנוח בשנים 69'-77', ובשנת 1985 נבחר לעמוד בראש המועצה הלאומית של המפלגה הדמוקרטית. כיום הוא מנהל את המועצה האחראית על ניהול העימותים טרם הבחירות לנשיאות, ועומד בראש חבר המנהלים של הקרן לזכרו של הנשיא לשעבר ג'ון פ. קנדי. המושל פטריק צפוי להודיע על החלטתו בפני בית המחוקקים המקומי בבוסטון. 

   

  גורמים המקורבים למשפחת קנדי אמרו השבוע כי קירק הוא בהחלט המועמד המועדף על המשפחה,

   וסיפרו כי בניו של הסנאטור המנוח הבהירו זאת למושל טרם הודעתו. אחד הגורמים אמר כי אלמנתו של קנדי, ויקי קנדי, הביע אף היא את תמיכתה במינוי.

   

  המחליף הזמני יכהן בסנאט כד לבחירות הקרובות, שיתקיימו ב-19 בינואר. הפריימריז של המפלגה הדמוקרטית נקבעו ל-8 בדצמבר. ההחלטה לשנות את החוק, כדי לאפשר מינוי של יורש זמני עוד לפני הבחירות, התקבלה בעקבות פנייתו של טד קנדי עצמו - זמן קצר לפני שהלך לעולמו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קנדי ועוזרו לשעבר, פול קירק (ארכיון)
  צילום: AP
  מומלצים