שתף קטע נבחר

הראש היהודי: ישראל תוכר כמרכז עולמי לפטנטים

ארגון האו"ם לקניין רוחני החליט לצרף את ישראל לרשימת 15 המדינות המוכרות כמרכזים בינלאומיים לחיפוש ובחינת פטנטים. המשמעות: בקשות לפטנטים שיוכרו בישראל, הן על ידי ישראלים והן על ידי זרים, יוכרו גם מבחינה בינלאומית

ארגון האו"ם לקניין רוחני היושב בז'נבה החליט במושב האסיפה השנתי שלו שנערך בסוף השבוע להכיר בישראל כמרכז בינלאומי לחיפוש ולבחינה של פטנטים. הכרה זו מצרפת את ישראל לרשימה של 15 המדינות המובילות בעולם בתחום ומהווה הכרה ביכולתה הטכנולוגית לשמש מרכז המסוגל לבדוק פטנטים מרחבי העולם.

 

 

משמעות ההחלטה היא שמעכשיו אנשים ממדינות זרות יוכלו להגיש בקשות לבחינת הפטנט שלהם וברגע שיוכר על ידי ישראל הוא יוכר גם מבחינה בינלאומית. זאת, בניגוד למצב עד כה בו אנשים שהגישו בקשה בישראל, הן ישראלים והן אזרחים זרים מרחבי העולם, והוכרו על ידי ישראל - לא הוכרו מבחינה בינלאומית.

 

ההכרה בישראל כמרכז בינלאומי לחיפוש ובחינת פטנטים מחייבת עמידה במספר תנאים, ביניהם: לפחות 100 בוחני פטנטים ומינימום דוקומנטציה לחיפוש פטנטים באמצעות מאגרי מידע. בנוסף מחוייבת ישראל לעמוד בדרישות סף גבוהות למערכות בקרת האיכות.

 

מנכ"ל משרד המשפטים, עו"ד משה שילה, בירך על החלטת ארגון האו"ם לקניין רוחני ואמר: "החלטה זו מבססת את מעמדה של ישראל בין המדינות המקדמות פרויקטים בינלאומיים חשובים ומהווה הכרה בינלאומית ביכולותיה בתחום הטכנולוגיה כמו גם בתחומים נוספים".

 

ד"ר מאיר נועם, רשם הפטנטים ונציג ישראל באסיפה אמר: "הכרה של ארגון האו"ם לקניין רוחני והצטרפות ישראל לרשימה של 15 המדינות המובילות בתחום תאפשר שדרוג של רשות הפטנטים לסטנדרטים הגבוהים ביותר בכל הנוגע לחיפוש ובחינות פטנטים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רשות הפטנטים תשודרג
צילום: ablestock
מומלצים