שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חמאס הבטיח: ספר התהילים יועבר לגלעד שליט
  האמון שאיפשר את "עסקת הווידאו", צמח כאשר חמאס הסכים למסור לחייל החטוף את סידור התפילה וספר התהילים מהרב עובדיה יוסף. כך אמרו ל-ynet גורמים המקורבים למשא ומתן. "בקרוב צפויות עוד התפתחויות, אך הדרך לעסקה ארוכה"

  עוד איתות חיובי: אנשי חמאס קיבלו לידיהם את ספר התהילים וסידור התפילה שביקש הרב עובדיה יוסף להעביר לגלעד שליט, והבטיחו למתווכים המצרים למסור אותם לידי החייל החטוף. כך נודע ל-ynet ממקורות המקורבים למשא ומתן בעסקת חילופי האסירים. מחר (יום ו') אמורה להגיע לישראל קלטת וידאו חדשה שבה נראה גלעד, ובתמורה ישוחררו 20 אסירות פלסטיניות.

   

  עסקת הווידאו - כל העדכונים ב-ynet:

   

  ספר התהילים והסידור הועברו לפני כשבועיים לנשיא מצרים, חוסני מובארק, על ידי השר אלי ישי, שהתלווה לביקורו של ראש הממשלה נתניהו בקהיר. מובארק נתן אותם לעומר סולימאן ואמר לו: תדאג שזה יגיע לחייל.

   

  לדברי הגורמים, האמון שהוביל לצעדים האחרונים החל להיבנות כאשר חמאס הסכים לקבל את הספרים ולהעבירם לידי שליט. עד כה בחמאס לא היו מוכנים להעביר דבר לחייל, מחשש שישראל תנצל זאת כדי לנסות לגלות את מקום הימצאו.


  ההקדשה על הספר, בכתב ידו של הרב עובדיה יוסף (צילום: haredim.co.il)

   

  הגורמים המקורבים למשא ומתן אמרו עוד כי המתווך הגרמני בעסקה קיבל את קלטת הווידאו מידי נציג המודיעין המצרי, אליו היא הועברה מידי ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל.

   זה קרה אחרי שמשעל חבר השבוע בקהיר למשלחת בכירי הארגון בעזה, בראשות ד"ר מחמוד א-זהאר, שמסרו לו את אות החיים משליט.

   

  למרות התיווך הגרמני הפעיל והיעיל, הגורמים ביקשו להדגיש שההתפתחות האחרונה לא הייתה מתאפשרת ללא הגעתו של משעל לקהיר, והמגעים שקיים עם שר המודיעין המצרי, עומר סולימאן, ואנשיו. הידיעה הראשונית, הזכירו, התפרסמה מפי גורם ביטחוני מצרי - "וזה מעיד על כך שהתפקיד של מצרים גדול ממה שתואר בתקשורת".

   

   

  המתווך הגרמני עצמו אמור לתאם עוד היום בישראל סופית את העברת הקלטת במקביל לשחרור האסירות. לפי הגורמים המקורבים למגעים, "בקרוב צפויות התפתחויות נוספות, אך הדרך להשלמת העסקה בכללותה עדיין ארוכה וצפויים בה מכשולים וקשיים".

   

  אורך הקלטת הוא כדקה, ובירושלים אומרים כי החייל החטוף מצולם כשפניו אל המצלמה. הקלטת תכלול גם הוכחות לכך שהיא צולמה בתקופה האחרונה.

   

  "המשפחה תצפה בפרטיות"

  הידיעה על הקלטת הצפויה להגיע, התקבלה בהתרגשות רבה בקרב התושבים במצפה הילה, שם מתגוררת משפחת שליט. מקורבי המשפחה, במטה המאבק וביישוב, לא ידעו עדיין אמש מי יהיו אלו - מלבד בני המשפחה כמובן -

   שייצפו בקלטת, והיכן הדבר יתרחש.

   

  "ברור שבני המשפחה ירצו לצפות בפרטיות", אמר אחד מאנשי המטה. "למרות העניין הציבורי והלאומי העצום, בראש ובראשונה מדובר בהורים ובאחים, שיקבלו לראשונה מזה שנים אות חיים מבנם החטוף".

   

  תושבת מצפה הילה, רוניה הררי, הביעה תקווה "שזו רק ההתחלה, ושהקלטת מצביעה על התקדמות". לדבריה, "גם הילדים מאוד התרגשו. זו הפעם הראשונה שהם הבינו את עניין המחיר. את העובדה שבשביל קלטת אחת משחררים 20 אסירות, אז מה המשמעות של המחיר המלא לשחרורו של גלעד".

   

  גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,194 ימים.

   

  בהכנת הידיעה השתתפו אחיה ראב"ד ורוני סופר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דוברי חמאס בהודעה על ההתפתחות האחרונה
  צילום: AFP
  צילום: נועם רותם
  1,194 ימים בשבי
  צילום: נועם רותם
  הרב עובדיה יוסף. "קרובה ישועתך"
  צילום: גיל יוחנן
  חאלד משעל. קיבל והעביר את הקלטת
  צילום: AP
  מומלצים