שתף קטע נבחר

ארה"ב: 3 בנקים נוספים נסגרו; עד כה נסגרו 98

שלושה בנקים במישיגן, מינסוטה וקולורדו נסגרו ויעלו לביטוח 293 מיליון דולר. קרוב ל-100 בנקים נסגרו מתחילת השנה והתאוששות בענף צפויה רק ב-2011

שלושה בנקים נוספים נסגרו אתמול (ו') בארה"ב. בכך עולה מספר הבנקים האמריקאים שנסגרו השנה ל-98, עקב עבודתם של הרגולטורים שממשיכים לסגור מוסדות פיננסיים שהוכרעו על-ידי הלוואות גרועות ובעיות נזילות.

 

סוכנות הפיקוח על ביטוח פקדונות בארה"ב (FDIC) סגרה את וורן בנק במישיגן, והנטינגטון בנק באוהיו השתלט על הפקדותיו ששוויין 501 מיליון דולר ועל נכסיו ששוויים 538 מיליון דולר. בנק נוסף שנסגר הוא ג'נינגס בנק במינסוטה. סנטרל בנק באותה מדינה יישתלט על 52.4 מיליון דולר הפקדותיו ועל נכסיו ששוויים 56.3 מיליון דולר. הבנק השלישי שנסגר הוא הבנק הלאומי של דרום קולורדו. על הפקדותיו, בשווי 31.9 מיליון ונכסיו בשווי 39.5 מיליון, ישתלט לגאסי בנק בקולורדו.

 

כל הסניפים של המוסדות ייפתחו בשבת תחת בעליהם החדשים והלקוחות יוכלו להמשיך להשתמש בצ'קים, כספומטים וכרטיסים מגנטים ותהיה להם גישה מלאה לקרנותיהם.

 

ה-FDIC במינוס

ביחד, קריסת שלושת הבנקים צפויה לעלות לקרן הביטוח של ה-FDIC כ-293 מיליון דולר. הסוכנות הודיעה מוקדם יותר השבוע שהיא תנקוט צעדים המכוונים להפיח חיים בקרן הביטוח המדולדלת, על-ידי שתציע שבנקים ישלמו 3 שנים מראש על נכסיהם הרגילים. קריסות הבנקים מרוקנות את משאבי ה-FDIC והסוכנות הודיעה שהיא מצפה שהוצאותיה הכוללות על הבנקים הכושלים יגיעו ל-100 מיליארד דולר ב-2013-2009.

 

אם הבנקים ישלמו מראש, כפי שהוצע, זה יתן ל-FDIC תוספת של 45 מיליון דולר נזילים. הבנקים ישלמו מראש בסוף השנה הנוכחית, אבל לא יתבקשו לרשום את התשלומים כהוצאה עד שימומשו. סכום הביטוח המדובר מגיע ל-250 אלף דולר, והוא מוגן לחלוטין למרות המאזן שלילי של ה-FDIC.

 

לסוכנות יש אופציה ללוות 500 מיליארד דולר מהאוצר האמריקאי. הפעם האחרונה שצעד כזה ננקט היתה בעת משבר החסכונות וההלוואות בסוף שנות ה-80 ותחילת שנות ה-90.

 

ב-FDIC צופים שקירסות הבנקים יימשכו גם ב-2010, ושרווחי התעשייה יתאוששו ב-2011. היו"ר שילה בייר אמרה שלקריסות יש אפקט דומינו ושתעשיית הבנקאות תמשיך לסבול, אפילו בזמן שהכלכלה מפגינה סימנים מעודדים של ריפוי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנקים ימשיכו לקרוס גם ב-2010
צילום: index open
מומלצים