שתף קטע נבחר

דנקנר קונה את בניין HSBC בניו יורק

עסקת ענק לאי.די.בי: רוכשת את הבניין תמורת 330 מיליון דולר, באמצעות החברות הבנות כור ונכסים בניין

אי.די.בי של נוחי דנקנר קונה את בניין HSBC בשדרה החמישית בניו יורק תמורת 330 מיליון דולר. את הבניין, המושכר כיום ברובו ל-HSBC, ירכשו החברות הבנות כור ונכסים ובניין בחלקים שווים, במימון ממקורות עצמיים של החברות הרוכשות.

 

בכך גבר דנקנר על זיל פלדמן שהגיש הצעה לרכישת הבניין תמורת 300 מיליון דולר. פלדמן ניסה לרכוש את הבניין דרך חברת פולאר השקעות שבשליטתו.

   

מדובר בעיסקה ראשונה של הקבוצה בארה"ב והעיסקה הגדולה הראשונה בתחום הנדל"ן בחו"ל לקבוצה. בעבר, בחנה הקבוצה את רכישת מתחם ברודגייט בלונדון, אולם עיסקה זו לא יצאה אל הפועל.

 

דמי השכירות: כ-45 מיליון דולר

בניין המטה של בנק HSBC בניו יורק נמצא במנהטן בשדרה החמישית בין הרחובות 39 ו-40. הבניין כולל שני מבנים, הידועים כ-452 Fifth Avenue N.Y ("המבנה המרכזי") ו-1West 39th Street, N.Y ("המבנה המשני"). המבנים בני 12 ו-29 קומות, ומצויים בשטח בנוי כולל של כ-865 אלף רגל רבוע (כ-80 אלף מ"ר).

 

על פי הסכמי השכירות, בנק HSBC יישאר השוכר הראשי של מרבית שטחי הבניין, כ-51,000 מ"ר, למשך 10 שנים, וחלק מן השטח, כ-27,000 מ"ר הממוקמים בקומות העליונות של הבניין, יושכרו ל-HSBC לתקופה של שנה בלבד. לבנק זכות להאריך את השכירות, לגבי חלק מהקומות, לתקופה של 10 שנים. ל-HSBC תוקנה זכות הצעה ראשונה לשכור שטחים פנויים בבניין או שטחים אשר יתפנו בעתיד.

 

"להערכתנו לנכס פוטנציאל השבחה אשר אף צפוי לגדול עם השיפור במצב הכלכלי בארה"ב", נמסר מהקבוצה. סך דמי השכירות אשר ישולמו בגין השכרת השטחים האמורים בשנה הראשונה יהיה כ-45 מיליון דולר. הוצאות ההפעלה הצפויות מוערכות בכ-18.5 מיליון דולר בגין השנה הראשונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוכש. נוחי דנקנר
צילום: ורדי כהנא
מומלצים