שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: רויטרס

  פרס: הקלטת חשובה, אבל יש דרך ארוכה

  בפגישה בסוכתו של הרב עובדיה יוסף אמר נשיא המדינה כי הוא מתפלל שגלעד שליט יחזור לביתו בקרוב. השר אלי ישי אמר כי דמעות זלגו מעיניו כשצפה בקלטת

  "הקלטת היא צעד חשוב, אבל הדרך עוד ארוכה", כך אמר הבוקר (יום א') נשיא המדינה, שמעון פרס, שביקר בסוכתו של הרב עובדיה יוסף בשכונת הר נוף בירושלים.

   

  הנשיא פרס הוסיף: "אני מתפלל שגלעד שליט יבוא הביתה במהרה בימינו, אמן. צריך לעשות מאמצים ועבודה קשה מאוד. אבל יש חילוקי דעות עם החמאס". לשאלה האם הוא התבקש לחתום על חנינה לאסירים פלסטינים - השיב הנשיא בשלילה.


  אווירת חג בסוכה. השר ישי, הנשיא פרס והרב עובדיה יוסף (צילום: גיל יוחנן)

   

  פרס גם התייחס לדו"ח גולדסטון: "הוא הציע 28 המלצות ואף אחת מהן לא נגד הטרור, שזה לא יאומן. אני מאוד שמח שמדינות העולם דחו את הדיון בדו"ח בחצי שנה, אבל אסור לשמוח לפני הזמן. העניין לא נגמר".

   

  הרב עובדיה יוסף בירך את כל עם ישראל שיזכו לשנים רבות, נעימות וטובות ויחזרו לכור מחצבתם. הוא בירך את הנשיא פרס ואף טפח על פניו מספר פעמים בלבביות. הנשיא ציין כי ברכת הרב מאוד יקרה לו ולרוב העם. "טוב שיהיו יחסים טובים כאלה בין כל השכבות בעם. דתיים, חילונים, אשכנזים וספרדים".

   

  פרס נשאל על האלימות של אנשי העדה החרדית בירושלים בחודשים האחרונים, ואמר: "העדה החרדית היא מיעוט קיצוני. רוב החרדים נגד האלימות וזה כולל את הגוש החרדי, שבתוכו הרב עובדיה יוסף".

   

  גם סגן ראש הממשלה, אלי ישי, התייחס בביקור בסוכתו של הרב עובדיה יוסף לקלטת של גלעד שליט.

   הוא סיפר שדמעות הציפו את עיניו כאשר צפה, וקרא לעשות הכל כדי להביא לשחרורו. "כל עוד הוא לא פה, נראה שלא עשינו מספיק ואנחנו נמליץ לראש הממשלה לעשות יותר. אין אומה כמו עם ישראל שגילתה ערבות הדדית כזו".

   

  הוא הוסיף כי לא את הכל צריך לפרסם או לומר בקשר למאמצים לשחרור החייל החטוף, "אבל כולנו תפילה שזה יקרה ממש בקרוב".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ישי, פרס והרב עובדיה יוסף בסוכה
  צילום: גיל יוחנן
  גלעד שליט בקלטת
  צילום: רויטרס
  מומלצים