שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חלופה ניידת למחשב שולחני: Dell M1555

  הנייד של דל מיועד לתת מענה הולם למי שמעוניין להחליף את המחשב הנייח בנייד מבלי להתפשר על ביצועים, אבל יש לו סוללה חלשה יחסית. בדקנו

  מחשב הדל – Studio 1555 נראה כמו שילוב של ה – Studio 15 הישן עם M1530. השינויים הבולטים מדגמים אלו הם הוספת המכסה הצבעוני (אפשרות בחירה באחד משישה צבעים שונים) והעדר כפתורי מולטימדיה כפי שכלולים בסדרת ה – XPS.

   

  אהבנו מאוד את ציפוי הגומי על המכסה, הדומה בתחושה לציפוי הקיים בגב שלטי הממירים הדיגיטלים, ומעניק אחיזה מוצקה יותר כאשר מרימים את המחשב ביד אחת.

   

  במבט ראשון המחשב נראה גדול ומגושם מעט בהשוואה למחשבים מאותה קטגוריה אך בדיקת המידות מראה שלמעשה גודלו ומשקלו ממוצעים לחלוטין. רוחב: 355.6 מ"מ, גובה 33 מ"מ (בנקודה הגבוהה ביותר), עומק: 261.5 מ"מ ומשקלו: 2.77 ק"ג.

   

   

  באופן כללי, ה – Studio 1555 ניחן בעיצוב מודרני ומרשים. הדימיון לקוויי סדרת ה – XPS מראה על ההשקעה של Dell בשנים האחרונות בעיצוב המחשבים הניידים. כיום גם סדרה "עממית" לכאורה, כמו תחליף למחשב שולחני זוכה לאלמנטים שבעבר היו שמורים רק למחשבי עילית של המותג.

   

  כפתור הדלקת המחשב מסתתר בבסיסו של המסך (בצדו הימני) והתקשנו קלות באיתורו בתחילת השימוש.

   

  כאשר המחשב סגור הוא נראה קשיח ועמיד במיוחד, אך כל נסיון להרימו חושף קיפול משמעותי מאוד של גב המסך. התופעה מוכרת וקיימת בכל הניידים במידה כזו או אחרת, אך כאן הקיפול כמעט מדאיג. באופן מעודד, יתר המחשב דווקא נהנה ממבנה קשיח ועמיד, למרות שהמארז עשוי כולו פלסטיק. היינו שמחים לראות טיפול ב"אזורים הרכים" של המסך, אך מלבד זאת לא מצאנו ליקויים מיוחדים.

   

  מסך

  למחשב מסך רחב בגודל 15.6 אינץ' אשר תומך ברזולוציות עד 1920x1080, כלומר תומך גם בצפיה בסרטים בפורמט HD. המסך מצופה בשכבה מבריקה אשר Dell מכנים בשם TrueLife המשפרת באופן ניכר את איכות התמונה ומעניקה שדרוג חוויה מיידי בצפייה בסרטים. הבעייתיות בציפוי היא מידת החזר האור שלו. אם יש מול המסך חלון או מנורה, האור ישתקף במסך ויפריע לצפיה. הציפוי הופך גם את העבודה על המחשב מחוץ לבית או בתאורת שמש מלאה לכמעט בלתי אפשריות.

   

  איכות התמונה בהחלט הרשימה אותנו, והמסך של Dell הוא אחד הטובים שראינו במחשבים ניידים. המסך מספק ניגודיות גבוהה במיוחד הודות לתאורת LED אחורית. הצבעים עשירים והטקסט שעל המסך קל מאוד לקריאה גם ברזולוציה הגבוהה ביותר. זוויות הצפייה יוצאות מן הכלל ו"היפוך צבעים" מתחיל להתרחש רק כאשר המסך נצפה מזוית כמעט שטוחה (180 מעלות).

   

  ביצועים

  PCMark05: 5910

  תצורת המחשב אינה מאכזבת. ה – Studio 1555 עם מעבד ה – T8600 עם FSB של 1066Mhz וזכרון בנפח 4GB מראה כי הוא מתאים לשמש כחלופה למחשב שולחני. 


   

  3DMark06: 3273

  כרטיס המסך (ATI Mobility Radeon HD 4570) לא אמור להיות מאיץ גראפי לגיימרים אלא בסך-הכל להקנות יכולת לצפות בקבצי וידאו באיכות טובה. הכרטיס כולל טכנלוגיות Avivo HD המאפשרת יציאת סאונד בפורמט 7.1 דרך חיבור וידאו דיגיטלי (HDMI).


   

  HDTune: 2.55

  המחשב מצוייד בדיסק קשיח Seagate Momentus 250GB אשר מסתובב במהירות 7200 סל"ד, מהר יותר מהדיסקים הקשיחים אותם אנו רגילים לראות בניידים. זמן הגישה של 17.4 מילי-שניות נחשב מהיר במיוחד, ונפח תעבורה ממוצע של כמעט 70 מגה-בייט לשניה הם בהחלט מעבר למקובל במחשבים ניידים.


   

  מקלדת, משטח מגע וכפתורים

  המקלדת של ה – Studio 1555 איכותית ונעימה לשימוש. מהלך המקשים ארוך והמשוב שלהם חיובי. ניתן לשמוע "קליק" בסוף כל מהלך, אבל לא חזק ודומיננטי כמו במקלדות של מחשבים עסקיים. המקשים עצמם גדולים, והמרווחים ביניהם מקלים מאוד על הקלדה מהירה, כך שהמחשב מתאים מאוד לסטודנטים ומשתמשים אחרים המרבים להקליד מסמכים. ההרגשה של המקשים קשיחה, ולא נראה שיש בעיות עיוות (flex) בכל אזורי המקלדת.

   

  בגלל הדמיון הרב למארז של סדרת ה – XPS, מצאנו את עצמנו מחפשים אחר כפתורי המולטימדיה, ששולבו כעת בין מקשי הפונקציה (F1-F12). ראוי לציין שהפעולות המשניות של המקשים "השתלטו" על מקשי הפונקציה, והם מבצעים את המשימות שלהן. אם עד עכשיו נעזרנו בקיצורי הדרך עם מקש Fn, אז כעת מקש Fn משמש בכדי להפעיל את המקשים כמקשי פונקציה סטנדרטיים. תהינו בהתחלה על טיבו של הרעיון, אך לאחר שימוש לא ממושך נראה שההחלטה הייתה נכונה וסך-הכל יש פחות שימוש בקיצורי דרך של שני מקשים.

   

  משטח המגע מובנה כחלק ממארז המחשב ובהתחלה חששנו שמא הדבר מצביע על התפשרות מסויימת אשר תשפיע על ההרגשה או התגובה שלו. במהרה גילינו כי לא רק שהמשטח החלק נעים מאוד למגע, אלא שגם תגובתו מהירה ומדוייקת מאוד, כך שהשימוש בו אינטואיטיבי. לכפתורי המשטח הממקומים בחלקו התחתון כמעט אינם משמיעים קול בזמן הקלקה.

   

   

  רמקולים ויכולות אלחוטיות

  למרות שהרמקולים במחשב זה אינם משתווים לאלו של מחשבי מולטימדיה יעודיים כמו ה – Toshiba Qosimo לדוגמא, הם עדיין נמנים עם קבוצת הרמקולים הטובים ששמענו במחשבים ניידים. הצליל שלהם חזק ותגובת הבאס סבירה בהחלט.

   

  כרטיס הרשת המובנה במחשב הוא Intel WiFi Link 5100. מדובר בכרטיס אלחוטי מהדור החדש התומך בכל פרוטוקולי האלחוט המקובלים (a/b/g) וגם ב – Draft-N. כמובן שישנה במחשב גם תמיכה מובנית בתקשורת בלוטות'.

   

  חום ורעש

  נציין לטובה את העובדה שהמחשב נשאר קריר יחסית למגע בזמן השימוש. תחת שימוש אינטנסיבי ניתן להרגיש בהתחממות מסויימת באיזור המקלדת, אבל באף נקודה המחשב לא התחמם במידה כזאת שהעבודה עליו הפכה ללא נעימה.

   

  המאוורר במחשב שקט מאוד בזמן שימוש רגיל. בזמן הרצת בדיקות עומס ניתן היה לשמוע את המאוורר מעלה הילוך, אבל גם אז הרעש נשאר ברקע ולא גרר תשומת לב מיוחדת. כמוכן, הדיסק הקשיח (המהיר) אינו נשמע כלל בעת פעולתו.

   

  חיי סוללה וספק כוח

  ספק הכוח של המחשב קטן ודק – עובי של 16 מ"מ. הספק נוח מאוד לנשיאה בתיק יחד עם המחשב, ומסופק עם רצועת גומי המסייעת בקיפול חוטי החשמל. התקע המתחבר למחשב מצוייד בנורית חיווי כחולה, כך שקל לראות אם הספק מחובר לחשמל גם כאשר לא ידוע היכן הוא ממוקם.

   

  בבדיקת משך חיי הסוללה (6 תאים 56WHr) תחת עומס מירבי (אינטרנט אלחוטי מופעל, מסך עם בהירות מקסימלית ותוכנה המדמה עבודה על המחשב המערבת את המעבד, כרטיס המסך והדיסק הקשיח) מדדנו זמן של 1:20 (שעה ועשרים) לפני כיבוי עצמי של המחשב. תחת עומס מינימאלי (ללא חיבור אלחוטי ובהירות מסך בינונית) מדדנו כ-2:53 (שעתיים וחמישים ושלוש דקות) עבודה. ניתן לרכוש למחשב סוללת 9 תאים, ואנו מאמינים שהיא תתאים יותר לתצורתו החזקה.

   

  Dell Studio 1555

  בעד: מסך מצויין, מקלדת ומשטח מגע נוחים, תצורה מאוזנת היטב, רמקולים טובים

  נגד: גב המסך מתעוות בהפעלת לחץ, חיי סוללה מעט קצרים עם סוללת 6 תאים

   

  שורה תחתונה: ה – Dell Studio 1555 הוא נייד מהקבוצה המכונה תחליפי מחשב שולחני. כלומר, הוא מיועד לתת מענה הולם למי שמעוניין להחליף את המחשב הנייח בנייד מבלי להתפשר יתר על המידה על ביצועים וכאן ה – Studio 1555 מספק את הסחורה. למחשב יש תצורה חזקה יחסית, המאפשרת לו להריץ כמעט כל יישום (אולי למעט משחקים) ללא קשיים מיוחדים. המקלדת, משטח המגע והמסך כולם מהאיכות הגבוהה ביותר והם הופכים את השימוש במחשב לקל ומהנה. למשתמשים התלויים אך ורק בסוללה הפנימית של המחשב נמליץ לרכוש סוללת 9 תאים כדי להאריך את זמן העבודה.

   

  מחיר: 5,250 ש"ח

  ציון:


   

  מפרט טכני

  מסך 15.6 אינץ' HD ברזולוציה של עד 1920x1080 עם ציפוי מבריק TrueLife

  מעבד Intel Core 2 Duo T8600 @ 2.4Ghz

  זיכרון 4GB DDR2 SDRAM Dual Channel 800Mhz

  דיסק-קשיח Seagate Momentus 250GB, 7200RPM

  צורב 8X CD / DVD±RW

  כרטיס מסך ATI Mobility Radeon HD 4570

  כרטיס רשת אלחוטי Intel WiFi Link 5100 + תמיכה ב – Bluetooth

  מצלמת רשת מובנית 2MP

   

  חיבורים

  קדימה: אין חיבורים.

  צד ימין: חריץ DVD, כניסת USB, חיבור ספק כוח, קורא כרטיסים 8-in-1, חריץ ExpressCard 54 מ"מ.

  צד שמאל: שתי יציאות לאוזניות או רמקולים, כניסת מיקרופון, חיבור FireWire, שתי כניסות USB (אחת מהן eSATA), חיבור רשת, יציאת VGA, יציאת HDMI, חיבור בטחון Kensington.

  מאחור: אין חיבורים.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים