שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: אור אלתרמן

  ערב טוב קיסר-יה

  המעריצות קראו "תעשה לי סוכה" ו"קח אותי לאוּמן", והכריזמה של שולי רנד השתלטה על קיסריה, לצד ארקדי דוכין ואסף אמדורסקי שהשלימו את העבודה בערב של להטוטים ואושר

  פתאום הבמה התמלאה בבני נוער מרקדים, ושולי רנד נעלם כליל מאחוריהם. רגע לפני כן הוא חזר לבמה להדרן והצטרף בשירה ובריקודים למנגינת "ושמחת בחגך". ארבעה-חמישה נערי ישיבות התמקמו מתחת לבמה ופצחו בריקוד. הנועז שבהם עלה למעלה, חבריו בעקבותיו, ותוך רגע - עוד עשרות בעקבותיהם. אנשי הביטחון הביטו בחוסר אונים בבמה המוצפת, למשמע מחיאות הכפיים של הקהל.


  רנד על הבמה בקיסריה. שואו להמונים (צילומים: חגי אהרון)

   

  אחרי מכירות של יותר מ-65 אלף עותקים מאלבומו "נקודה טובה" ופרס "תמלילן השנה של אקו"ם", שולי רנד כבש אתמול (א') את קיסריה. לכאורה, מדובר במיקום המוני מדי למופע שמבקש אינטימיות, אבל התחושה הזו התבדתה ברגע הראשון שבו רנד הביט בקהל. הכריזמה הפעלתנית שלו היתה חזקה מספיק כדי להבהיר - זה לא מופע פרטי, זה שואו להמונים.


  רנד. כריזמה פעלתנית והחצנת אישיות השחקן שבו

   

  וההמונים האלה השתייכו בעיקר למגזר הדתי, על שלל גווניו ודקויותיו. רוב החילוניים שהתחברו לאלבום החמיצו אמש את רנד מלהטט בכישרונותיו הרבים: מילים, לחנים ובעיקר הגשת שירים, שכללה החצנה מאסיבית של אישיות השחקן שלו. וכך, הוא הניע את גופו ופניו כדי להמחיש את תוכן שיריו, כולל שימוש דרמטי במגבת תכלת להשהיית המתח.


  שחר אריאל. מופע חימום הולם 

   

  "האחים אריאל" היו מופע חימום הולם, בחזותם הדתית המוחצנת שהקדימה את המאוחר ובשירי אביהם מאיר שהפליאו לשיר. השירים של רנד מזכירים את היצירה של אריאל ביכולת לתמצת סיפור שלם לתוך שיר מדויק.

   

  כוחות הטוב מנצחים תמיד

  בעבר התלבט רנד בבעיות קיומיות כשחקן רב תהילה, שגילם את המלט ושאל "להיות או לא להיות". כיום הוא מתלבט ככותב שירים באותן בעיות, רק שהפעם הן נשמעות כך: "ריבונו של עולם איך מפה מצליחים להתרומם" ("מוחין דקטנות") ונפתרות בכוח האמונה. כן, כוחות הטוב מנצחים אצלו תמיד.


  אמדורסקי לצד רנד. גם כריזמה חילונית יכולה להישמע קדושה

   

  "שלא תקלטו שאני מיסיונר", רנד לא הכחיש את המגמה בשיר המשעשע "בסיעתה דשמייא", אחת מהפעמים הרבות שבהן הפעיל את נשק ההומור העצמי. "יש פן נוסף באישיות שלי שאתם לא מכירים" - הוא הצביע על הגיטרה שבזרועותיו - "אני גיטריסט-על! לכן יש מתח בלתי נסבל ביני ובין הגיטריסט שלי עמית יצחק".


  הבמה מוצפת ברוקדים. המאבטחים עמדו חסרי אונים

   

  יצחק צחק עם הקהל. רנד אמנם מנגן נחמד, אבל עדיין רחוק מצוות נגניו שכולל, למשל, את ניצן חן-רזאל בכינור, רן שמעוני בתופים ואסף אמדורסקי, מפיק ההופעה, בקלידים. אמדורסקי גם התארח בשיריו "יש לְך מקום" ו"חלום כהה" וב"נקודה טובה" של רנד, והוכיח שגם כריזמה חילונית יכולה להישמע קדושה.


  "שלא תקלטו שאני מיסיונר!" 

   

  אורח נוסף היה ארקדי דוכין שניגן על הקלידים ושר את "מתוך שינה", מתוך האלבום "נקודה טובה", ושיריו "מי אוהב אותך יותר ממני", "טמבל" (של המשורר הרוסי ויסוצקי) ו"שער הדמעות" מתוך אלבומו המתקרב.


  רנד ודוכין. "שולי, תעשה לי סוכה!"

   

  רנד הרחיק את הדמעות שיצר דוכין בעוד "סטנד אפ" שהעתיר על הקהל הנלהב. "שולי, בן מלך", צעקה מעריצה טיפוסית, והוא המשיך אותה בקול דקיק: "שולי, קח אותי לאוּמן", וגם: "שולי, תבנה לי סוכה".

  במקום סוכה הוא בנה עם הקהל את בתי השיר "אייכה". הקהל שר בהתלהבות, ורנד שר בעצב, כאילו התרוקן כבר מאנרגיות.

   

  אבל אחרי הריקודים על הבמה הוא התחזק כששר את "א'ביסלה אושר" החדש - אחד משירי העידוד המוצלחים ביותר שהביא לזמר העברי: "אי שם מתמתחת איזו נחמה, משקיפה על כל המהומה, מחייכת לעצמה, מחפשת שעת כושר להשפיע לנו נחת ואושר". אמן כן יהי רצון.


  ההמונים השתייכו בעיקר למגזר הדתי, על שלל גווניו


  "כוחות הטוב מנצחים תמיד"

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רנד. אינטימיות המונית
  צילום: חגי אהרון
  מתלבט בבעיות קיומיות, כשחקן וזמר
  צילום: חגי אהרון
  לאתר ההטבות
  מומלצים