שתף קטע נבחר

המשטרה: נמצה את הדין עם משחיתי עבדת

צוות חקירה מיוחד החל לחקור את אירוע הוונדליזם שהתגלה בגן הלאומי עבדת. מפקד מחוז הדרום: "נשתמש בכל האמצעים והיכולת לאיתור המבצעים והעמדתם לדין"

במחוז דרום של המשטרה חוקרים מאז שעות הבוקר מי עומד מאחורי השחתת שרידי העיר הנבטית העתיקה בגן הלאומי עבדת. האלמונים שהגיעו הלילה (ב') למקום הותירו אחריהם מאות פריטים ארכיאולוגיים מנופצים, כתמי צבע על הקירות והגת ונזק כבד נגרם לפריטים בני מאות ואלפי שנים.

 

מפקד מחוז הדרום, ניצב יוחנן דנינו, הבטיח כי המשטרה רואה את העניין בחומרה ותעשה כל שביכולתה כדי לאתר את הוונדליסטים ולהביאם לדין.


פריטים עתיקים הושחתו (צילום: אורית בורטניק)

  

"גרימת נזק לנכסי ציבור היא עבירה חמורה כשלעצמה, אולם כאשר מדובר באתרים ונכסים בעלי ערך לאומי היסטורי, החומרה גבוהה יותר", אמר ניצב דנינו. "הקמנו צוות מיוחד לחקירת האירוע ונמצה עם המבצעים את הדין. נשתמש בכל האמצעים והיכולת לאיתור המבצעים והעמדתם לדין".

 

אחד מכיווני החקירה הוא מעורבות של בדואים מהאזור באירוע. אתמול הרס מינהל מקרקעי ישראל 23 מבנים ביישובים בדואיים - פעילות שלרוב גורמת לזעם בקרב התושבים. ייתכן שהנזק שנגרם לאתר ההיסטורי היה תגובה על הריסת אותם בתים.

 

לדברי רביב שפירא, מנהל מחוז הדרום ברשות הטבע והגנים, הגן הלאומי עבדת נמצא תחת שמירה 24 שעות ביממה, והשומר במקום עורך סיורים רגליים בשטח הגן.

 

הכניסה לאתר נמצאת קרוב לכביש העובר במקום, ואילו העיר הנבטית עצמה נמצאת במעלה ההר. ההערכה היא כי מעשה הוונדליזם התרחש בעת שהשומר היה למטה, מרחק כמה דקות הליכה מהריסות.

 

שפירא הוסיף, כי בתחקיר שנעשה עם השומר הוא ציין כי לא שמע או ראה דבר, ושאחרון עובדי הרשות עזב את המקום אתמול בשעה 20:30, שעות ארוכות לפני האירוע.

 

בהכנת הידיעה השתתף זיו ריינשטיין
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ניצב דנינו. עבירה חמורה
צילום: גיל יוחנן
הוונדליזם בעבדת
צילום: אורית בורטניק , רשות הטבע והגנים
מומלצים