שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ממשלת הרשות לאזרחיה: להתייצב מול ישראל
  ממשלת פיאד קראה לאזרחיה, "להתייצב מול ישראל ומול תוכניותיה שמטרתן לסכל כל מאמץ פלסטיני להקמת מדינה עצמאית". הדברים נאמרו בהתייחסות לדו"ח גולדסטון. ממשלת פיאד גם קראה לעולם להתערב לנוכח המהומות

  בעוד שההתפרעויות בירושלים נמשכות - תוקפת ממשלת הרשות הפלסטינית את ישראל ומאשימה אותה באחריות למתיחות: הממשלה ברמאללה קראה הערב (יום ב') לאזרחיה "להתייצב מול ישראל ומול תוכניותיה שמטרתן לסכל כל מאמץ פלסטיני להקמת מדינה עצמאית בשטחים הכבושים בקווי 67', שבירתה ירושלים". הדברים נאמרו בהתייחסות לדו"ח גולדסטון. היא גם קראה לעולם "לכפות על ישראל לסגת מניסיונותיה להשתלט על ירושלים ולייהד אותה".

   

  לנוכח העימותים הנמשכים בירושלים, יישאר הר הבית סגור למבקרים גם מחר. המשטרה תאפשר רק לגברים מוסלמים בעלי תעודת זהות כחולה מגיל 50 ומעלה להתפלל בהר. גיל הנשים המוסלמיות לא יוגבל.


  המהומות בשועפט (צילום: רויטרס)

   

  ממשלתו של סלאם פיאד גינתה את "הניסיונות המתמשכים של המתנחלים הקיצונים בשבוע האחרון לפלוש לתחומי מסגד אל-אקצה ולקיים במקום טקסים דתיים".

   

  יהודים רוצים לעלות להר-הבית, אמרו בממשלה הפלסטינית, במסגרת המאמצים של ישראל לייהד את ירושלים ואת המקומות הקדושים. ברשות קראו למדינות העולם להפעיל לחץ על ישראל: "ממשלת הרשות קוראת לכל הגורמים הבינלאומיים, ערביים והאסלמיים, לשאת באחריותם לנוכח מה שקורה בישראל וללחוץ על ישראל כדי לאלצה להפסיק את ניסיונות ההשתלטות על ירושלים וייהודה ולהפסיק את האיומים על מסגד אל-אקצה". 


  מפגינים במזרח ירושלים (צילום: AFP)

   

  ברשות הפלסטינית תקפו את ישראל בעקבות הדיווחים על כוונת הממשלה לבנות אלפי יחידות דיור סמוך לכפר אל-וולג'ה, מדרום לירושלים. ברמאללה גינו "את כל הניסיונות הישראליים להרחיב את ההתנחלויות בכל השטחים הכבושים מ-1967 ובכלל זה ירושלים". הפלסטינים אומרים כי ביקורו של השליח האמריקני, ג'ורג' מיטשל, בהמשך השבוע באזור חשוב. הם דורשים שהאמריקנים ינקטו בעמדה ברורה בעניין תהליך השלום באזור, תהליך שיתבסס על הפסקת הבנייה בהתנחלויות, אך במיוחד בירושלים.   


  ברשות טוענים: ישראל רוצה להשתלט על ההר (צילום: AFP)

    

  ממשלת הרשות דנה גם בנושאים אחרים, כמו "עסקת הקלטת", שבמסגרתה

   שוחררו 20 אסירים פלסטינים. ממשלת פיאד התייחסה גם לסערה סביב דו"ח גולדסטון. בהודעתה נמסר כי הממשלה דנה בהרחבה בפרשה וכי היא תומכת בהחלטת אבו-מאזן להקים ועדת חקירה.

   

  לפי עמדת הממשלה ברמאללה, על האו"ם לאמץ את הדו"ח, כיוון ש"לא ניתן למוטט החלטה שטומנת בחובה הזדמנות להעמדה לדין של מבצעי פשעי מלחמה במהלך התוקפנות הישראלית נגד עזה. הממשלה מדגישה באופן שלא מותיר כל ספק שיש להפיק תועלת מכל האפשרויות והאמצעים שמעניק המשפט הבינלאומי על מנת להגן על עמנו ועל מנת להתעמת עם ישראל ועם תוכניותיה. הממשלה מדגישה כי יש להמשיך את המאמצים בכל המישורים הבין-ערביים והבינלאומיים על מנת להבטיח שמועצת זכויות האדם תאמץ את המלצות דו"ח גולדסטון בישיבתה הבאה".

   

  בהכנת הידיעה השתתף רועי קייס
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  המהומות בשועפט
  צילום: רויטרס
  חשש מייהוד הר הבית
  צילום: AFP
  פיאד. מגנים את ישראל
  צילום: AP
  מומלצים