שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רב הכותל לראשי הדתות: להחזיר את השפיות

  בעוד התקריות האלימות נמשכות במזרח ירושלים, הרב רבינוביץ פרסם הודעה מיוחדת. לדבריו, גורמים מחוץ לעיר מפרסמים טענות שווא ומבקשים ליצור מהומות ופגיעה במרקם היחסים הטובים בין הדתות בעיר העתיקה

  "אני קורא לראשי הדתות היושבים בעיר העתיקה למצוא את הדרך כדי להחזיר את השפיות לעיר הקדושה, על מנת שכולם יוכלו להגיע אל המקומות הקדושים מבלי להיתקל בעוינות ובחששות". כך אמר רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ, בהודעה מיוחדת מטעמו שפורסמה אחרי הצהריים (יום ד').

   

  בתוך כך, נראה שהרוחות בירושלים לא נרגעות. עשרות צעירים ערבים הגיעו

  לכיכר ראס אל-עמוד שבמזרח העיר, יידו אבנים לעבר שוטרים, והציתו משטחי עץ במטרה לחסום את הכביש. כוח משטרה פיזר אותם. 

   

  רבינוביץ טען כי זה תקופה ארוכה שמתנהל מסע הסתה על ידי גורמים מחוץ לירושלים, המפרסמים ידיעות שאין להן שחר ומבקשים ליצור מהומות ופגיעה במרקם היחסים הטובים בין הדתות בעיר העתיקה.

   

  צילום: גיל יוחנן

   

  "הטענות המגוחכות על חפירות מתחת להר הבית הינן שקר מוחלט. כל הגופים העוסקים בחשיפת עברו המפואר של העם היהודי בירושלים אינם מתקרבים להר הבית, אפילו לא למקומות שיש בהן ספק כלשהו באשר לקדושת הר הבית", הודיע הרב.

   

  הרב טען עוד כי "לטעון שהיהודים חופרים במתחם הר הבית הוא כמו לטעון

  על יום שהוא לילה". לדבריו, המנהיגים הדתיים בעיר העתיקה עושים למען חיים שלווים ושקטים, מתוך מטרה לאפשר תפילות סדירות במקומות הקדושים".

   

  בהמשך דבריו הודה הרב רבינוביץ למשטרה ולשב"כ על עבודתם המאפשרת למתפללים להגיע אל הכותל המערבי. 

   

  מוקדם יותר היום נערכה בעיר צעדת ירושלים המסורתית, בהשתתפות כ-70 אלף איש. ראש העיר ניר ברקת ביקש לחזק את משטרת ירושלים, שטיפלה באירועי האלימות בימים האחרונים: "עברנו את הרמדאן בשקט, בו כל הציבור המוסלמי יכול היה להגיע ולהתפלל. אני בהחלט חושב שמשטרת ירושלים איפשרה רמדאן מכובד ומלא ועשתה עבודה טובה גם בהמשך".

   

  בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  הרב רבינוביץ
  צילום: גיל יוחנן
  אבטחה סביב צעדת ירושלים, היום
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים