שתף קטע נבחר

סערת גולדסטון: בעזה ישליכו נעליים על אבו מאזן

בכיכר העיר נתלו תמונותיו לצד הרוגי "עופרת יצוקה". הטקס ייערך תחת הכותרת "הבוגד עבאס למזבלה של ההיסטוריה"

המחאה על ההתקפלות של אבו מאזן בעניין דו"ח גולדסטון שוברת שיא חדש: בעזה ייערך היום (ד') טקס השלכת נעליים על פרצופו של נשיא הרשות הפלסטינית, כמחאה על ההחלטה למשוך את דו"ח גולדסטון מסדר יומה של המועצה לזכויות אדם של האו"ם.

 

ארגונים פלסטינים ופעילים עזתים מתכוונים להתכנס במרכז העיר עזה ולסקול תמונות של אבו מאזן. ברצועה התנוססו הבוקר מאות תמונות של הנשיא, כשלצדו תמונות של נפגעי והרוגי מבצע "עופרת יצוקה" של צה"ל. מתחת לתמונתו הכיתוב: "הבוגד מחמוד עבאס למזבלה של ההיסטוריה". זו גם הכותרת של הכינוס היום.


תמונה של אבו מאזן שהופצה בעזה

 

העזתים הם האחרונים להשתמש בגימיק הסמלי של העיתונאי העיראקי, שהשליך בשנה שעברה נעליים על נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש כשזה ביקר במדינה.

 בטקס המחאה בכיכר פלסטין אמורים להשתתף נפגעי המלחמה, פעילים ואינטלקטואלים.

 

אחד המארגנים, ד"ר כמאל אבו נדא, אמר כי המפגינים יזרקו נעליים ישנת על תמונתו של אבו מאזן "בגלל השתתפותו במזימה למנוע את רדיפתם של פושעי המלחמה הישראלים שביצעו את הפשעים נגד בני עמנו בעזה, פשעים שאנחנו עדיין סובלים מהם".

 

הפעילות הזו, שככל הנראה נתמכת על ידי החמאס, נחשבת להסלמה ביחסים בין התונעה השולטת ברצועת עזה ללרשות.

 ברקע - קריאות בחמאס לדחות את הסכם הפיוס עם הפתח, שאמור להיחתם בסוף החודש במצרים, בשל סערת דו"ח גולדסטון. הדו"ח של ועדת החקירה של האו"ם קבע כי ישראל ביצעה פשעי מלחמה ב"עופרת יצוקה".

 

במקביל, לאור גל המחאה המתפשט, נראה שברשות הפלסטינית מכים על חטא. לראשונה צוטט היום בכיר ברשות, יד ימינו של אבו מאזן, יאסר עבד-רבו, כאומר ש"יש לנו אומץ לומר שזו היתה טעות". בניסיון למזער את הנזק צפויה הרשות לשגר לאו"ם את שר החוץ בממשלת פיאד, ריאד אל מלכי, כדי לנסות ולהעניק תמיכה לבקשה שהגישה לוב להעביר את דו"ח גולדסטון לדיון במועצת הביטחון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו מאזן. מנסה למזער נזקים
צילום: AP
מומלצים