שתף קטע נבחר

IBM נחקרת בחשד לפגיעה בתחרות

משרד המשפטים האמריקאי פתח בחקירה בעקבות תלונות מצד מתחרותיה של ענקית המחשוב על כך שהיא השתמשה ביתרונה בשוק מחשבי ה-Mainframe כדי לדחוק את רגליהן. IBM מכחישים: לתלונות אין בסיס

משרד המשפטים האמריקני החל לחקור את התנהלותה של ענקית המחשוב IBM, בחשד שהחברה עברה על החוקים להגנה על תחרות. IBM מכחישה את הדברים.

 

IBM היא היצרנית המובילה ובפועל היחידה של מחשבי Mainframe, מחשבים חזקים ויציבים במיוחד המופעלים בעיקר על ידי תאגידים גדולים ושעומדים מאחורי מגוון פעולות יומיומיות. משיכת כספים מכספומט, לדוגמה, מתבצעת על ידי כך שמחשב הכספומט יוצר מגע עם מחשב מיינפריים של הבנק כדי לאשר את הפעולה.

 

IBM מייצרת לא רק את המחשבים, אלא גם את מערכת ההפעלה שלהם. על פי התלונות הנחקרות, החברה סירבה למכור רישיונות למערכת ההפעלה שלה ליצרנית מיינפריים אחרת, T3, ולדברי T3 מנעה בכך ממנה אפשרות להתחרות בה. T3 הגישה תלונה דומה לרגולטורים של האיחוד האירופי מוקדם יותר השנה.

 

 

קבוצת, The Computer and Communications Industry Association, הגישה תלונה למחלקת המשפטים האמריקנית משום שלטענתה IBM נוהגת להבהיר ללקוחותיה שאם ירכשו תוכנה שלא יוצרה על ידי IBM עצמה, היא תוודא שמערכת ההפעלה שלה לא תאפשר את הפעלת התוכנה.

 

יצוין שב-50 השנה האחרונות פועלת IBM תחת הסכם עם ממשלת ארה"ב, שאוסר עליה לפגוע בתחרות בשוק, ועל פי הטענות בשנים האחרונות חדלה IBM למלא את חלקה.

 

בתגובה מסרה IBM כי היא מצייתת לחוק, כי איננה פוגעת במתחריה, וכי תשתף פעולה עם כל חקירה מצד משרד המשפטים. עוד אמרה IBM כי לפני שבוע דחה בית משפט בניו יורק את טענותיה של חברת T3.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים