שתף קטע נבחר

מהבארבי תצא תורה

כמו במבצע מתוכנן היטב הסתערו הבנות על היציעים העליונים, הגברים על הרחבה התחתונה ואפילו בעל הבית המיתולוגי נחטף אל הרחבה בדרך לכיבוש הבארבי. יקי הפשטיין חגג הקפות היסטוריות במועדון הכי תל-אביבי, זה נגמר באקסטזה

בין איחוד של זקני צפת, אדם גרין (שבינתיים הספיק לבטל את הופעתו בארץ) לירמי קפלן החליט הבארבי לקיים בפעם הראשונה בתולדות המועדון את חגיגות "ההקפות השניות".

 

האירוע הוא פרי יוזמה של מרכז ראש יהודי בתל אביב, יוני גנוט שרתם אליו את חברי להקתו "נושאי הכלים", וכאמור את מועדון הבארבי שהסכים לפתוח את דלתותיו בפניהם ובפני החוגגים. הערב עצמו התחיל בשכונת פלורנטין, שם הוציאו החוגגים את ספרי התורה מבית הכנסת ברחוב ידידיה פרנקל ומשם המשיכו בתהלוכת ריקודים עד שהגיעו למועדון.

 

כמה דקות קודם, כשהשעון הציג 21:30, מועד תחילת האירוע, ולמועדון טיפטפו מספרים בודדים של אנשים, נראה היה שאירוע מהסוג הזה הוא בגדר חזון מופרע של אופטימים בלתי נלאים מהזן של "ראש יהודי". כמי שחווה מצד אחד לא מעט הקפות שניות בערבות המסגרות הדתיות של חייו, ומצד שני גם קיפץ במספר לא מבוטל של הופעות מהזן הבארבי-הקלאסי,

תחושת הציניות והספק קיננה בי היטב לפני תחילת הערב.

 

חצי שעה מאוחר יותר כשעשרות החוגגות והחוגגים זרמו כמו נחל סוער אל תוככי המועדון והצטרפו אל "נושאי הכלים" שנתנו במהלך הערב סט אנרגטי ומרשים של מוסיקה יהודית, החזון הפך למציאות וגם מעטפת הציניות של ספקנים כדוגמתי לא יכלה לאקסטזה שנוצרה בחלל הבארבי.

 

כמו מבצע מתוכנן היטב הסתערו הבנות על היציעים העליונים, הגברים על הרחבה התחתונה, ושאול מזרחי בעל הבית המיתולוגי, ושאר העובדים במקום שכבר ראו דבר אחד או שניים בהופעות שונות שהתקיימו במקום, קיבלו כמה רגעים של חסד כדי להשתאות ולהתרגש מהאירוע - עד שגם הם נחטפו אל תוככי הרחבה כדי להצטרף לחוגגים במהלך כיבוש הבארבי והפיכתו למועדון הכי שמח בתל אביב. לשנה הבאה בבארבי הבנויה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי דקל
מזרחי והספר. "הלוואי ויהפוך למסורת"
צילום: חגי דקל
מומלצים