שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נתניהו: נגע האלכוהול מתפשט כמו וירוס

  ראש הממשלה סקר בפני השרים את החוקים שבכוונתו לקדם במושב החורף הנפתח היום: "יש לנו מגיפת אלכוהול שמפשטת כמו וירוס. אנחנו במקום השני אחרי אוקראינה ורוצים לגדוע את זה באיבו". השר אהרונוביץ': "מישהו יצטרך לרשום את הצ'ק"

  תופעת שתיית האלכוהול מדאיגה את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שאמר בישיבת הממשלה הבוקר (יום ב'): "יש לנו מגיפת אלכוהול שמפשטת כמו וירוס. אנחנו במקום השני אחרי אוקראינה". בכך התייחס נתניהו לממצאים מדאיגים, לפיהם ישראל ניצבת במקום השני בעולם אחרי אוקראינה בצריכת אלכוהול בקרב ילדים ובני נוער. "אנו רוצים לגדוע את זה באיבו. הנושא יטופל בחקיקה, אכיפה וחינוך".

   

  הוא הסביר לשרים את מטרות החקיקה במושב החורף של הכנסת הצפוי להיפתח אחר הצהריים והגדיר את יעדי הממשלה בנושא. נתניהו הבטיח שהטיפול בנגע האלכוהול יובא לדיון בממשלה, "ויתקבלו כאן החלטות במקביל לפעילות החקיקה שנעשה". הדברים נאמרים על רקע מחלוקת קשה בין המשרד לביטחון פנים ומשרד האוצר על הקיצוץ בתקציבים לביטחון פנים. 


  ישיבת הממשלה, הבוקר (צילום: אמיל סלמן / ג'יני)

   

  השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', אמר בעקבות דברי נתניהו: "הצהרות ראש הממשלה נכונות מאוד. אני משבח את זה שהוא רואה את החשיבות במלחמה באלכוהול. אני יכול להכין את התוכניות הטובות ביותר - אבל בסוף מישהו חייב לרשום את הצ'ק. יש גורמים שמדברים על חמאה. אני נלחם על הלחם. במקרה של קיצוץ, הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול תהיה בסכנת סגירה".

   

  אמש נערך דיון נוקב בנושא זה בין שר האוצר, יובל שטייניץ, לשר לביטחון פנים ומפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן. למרות שנתניהו תומך בקיצוץ הרוחבי, במשרד לביטחון פנים מקווים שדברי ראש הממשלה מהבוקר והצהרותיו הקודמות יובילו למזעור הקיצוץ.

     

  ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה אתמול את הצעת החוק של חבר הכנסת יוחנן פלסנר (קדימה) לאסור על בגירים לרכוש משקאות אלכוהוליים עבור קטינים. על פי הצעת החוק, מי שרוכש משקה משכר עבור מי שטרם מלאו לו 18 דינו מאסר של שלושה חודשים. 

   

  בדברי ההסבר להצעת החוק - שתועבר כעת להליכי חקיקה בכנסת כהצעה ממשלתית - נאמר כי פרסומים ותחקירים שונים מהעת האחרונה מדגישים את התופעה לפיה בני נוער שאינם מורשים לרכוש משקאות משכרים בעצמם, מבקשים עזרה ממבוגר.

   

  משרד החינוך החל להנחות את המורים להתחיל בפעילות חינוכית למניעת שתיית אלכוהול בקרב תלמידים כבר בכיתה ה'. המורים יידרשו לדבר עם התלמידים על נזקי האלכוהול ובימים אלו מופצת חוברת לכלל תלמידי כיתות ה' בעניין. החוברת נקראת "המסיבה" ובה סיפורים חינוכיים של ילדים שהתנסו בשתיית אלכוהול וחוויותיהם השליליות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מודאג משתיית אלכוהול. נתניהו
  צילום: אמיל סלמן / ג'יני
  מומלצים