שתף קטע נבחר

ביניש הכריעה: זיכוי יוני אלזם - תיק סגור

בית המשפט העליון זיכה לפני ארבעה חודשים את יוני אלזם, שהורשע ברצח במחוזי. המדינה ביקשה לערוך דיון נוסף בעניינו של האסיר שהורעל למוות - אך השופטת ביניש דחתה את הבקשה

פרשת רצח יוני אלזם - התיק נסגר סופית: נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, דחתה את בקשת המדינה לערוך דיון נוסף בתיק הרצח נגד יוני אלזם. אלזם, שהורעל למוות בכלא בשנת 2005, זוכה מאשמת רצח על-ידי בית המשפט העליון לאחר מותו.

 

במרס 2005 הורשע אלזם במעורבות ברצח העבריין חנינה אוחנה, כחלק ממאבקי כוחות בעולם התחתון, ובנובמבר באותה שנה נידון למאסר עולם בבית משפט המחוזי בתל-אביב. במהלך מאסרו נחשב לאסיר טעון הגנה בהפרדה ארצית, מכיוון שנשקפה סכנה ממשית לחייו. ב-13 בדצמבר 2005, שעות ספורות לפני שאמור היה להעיד במשפטו של שמעון זריהן, שותפו לרצח לכאורה, הוא נמצא מת בתאו בכלא אשמורת, והוא בן 22 בלבד.

 

לפני ארבעה חודשים הפך בית המשפט העליון את ההחלטה וזיכה את אלזם. בפסק הדין מתחה השופטת אסתר חיות ביקורת נוקבת ומפורטת, במסגרת חוות דעתה, על פעילות המדובבים שהביאו להרשעתו של המנוח, שלדבריה פגעה בזכויות היסוד שלו. לדבריה, תמלילי השיחות בין המדובבים לאלזם "ממחישים היטב כיצד באה לידי ביטוי פגיעה זו, שבשום אופן אינה יכולה להיחשב כתחבולה לגיטימית".

 

עו"ד שרון נהרי, שייצג את אלזם, אמר בתגובה: "אני שמח על כך שהשאירו את הזיכוי על כנו. הגיע הזמן שהמשטרה והחוקרים יפנימו את ההלכה וילמדו אותה היטב, שגם אם יופעל מדובב אקטיבי שיחצה את הגבולות והחוקרים ימנעו מפגש עורך דין לקוח - הדבר יוביל לפסילת ראייה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
אלזם. תיק סגור
צילום: אבי כהן
מומלצים