שתף קטע נבחר

אלוביץ' מכר את מניותיו ב-HOT לדרהי

שאול אלוביץ' מכר יותר מ-4% ממניות החברה ב-130 מיליון שקל. מניות אלו מהוות כשליש מהמניות שרכש המשקיע הצרפתי, פטריק דרהי, שלשום במסגרת הצעת רכש, לפי 35 שקל למניה. הרווח לאלוביץ': יותר מ-25 מיליון שקל

שאול אלוביץ', בעליה של חברת יורוקום, מכר את אחזקותיו בחברת הכבלים למשקיע הצרפתי פטריק דרהי, תמורת 130 מיליון שקל - כך נודע ל"כלכליסט". היקף מניותיו של אלוביץ' בחברה עמד על בין 4% ל־4.5%.

 

המניות נרכשו במסגרת הצעת הרכש של דרהי, שבה הוא רכש 12.9% ממניות החברה מידי הציבור לפי מחיר של 35 שקל למניה. בעקבות הרכישה הגיע דרהי לאחזקה של כ-32.8% בחברה. 

 

אלוביץ' רכש את המניות לפני פחות משנה, במחירים של פחות מ-30 שקל למניה, ורושם על המימוש רווח נאה של 25–30 מיליון שקל. הוא מחזיק במקביל ב-30% ממניות yes, ולכן לא הורשה לעלות לאחזקה גבוהה יותר ב-HOT.  

 

שלשום הודיעה HOT כי חברת קול, שבבעלות דרהי, תרכוש 12.9% ממניותיה מבעלי מניות שנענו להצעת הרכש. 9.8 מיליון מניות מתוך 11.4 מיליון המניות שנכללו בהצעת הרכש יירכשו במחיר שהוצע, כך שהיקף העסקה יעמוד על 340 מיליון שקל. כאמור, יותר משליש מהסכום יעבור לידי אלוביץ'. יתר הרכישות התבצעו מהציבור ולא מבעלי המניות הגדולים האחרים - קבוצת דלק (16%), אליעזר פישמן (14.6%) וידיעות תקשורת (16.8%). 

 

לפני כחודשיים יצא דרהי בהצעת רכש למניות הוט לפי מחיר של 33.5 שקל למניה, מחיר נמוך ממחיר השוק אז. הצעתו לא התקבלה בקרב בעלי המניות. ביום הגשת ההצעה הנוכחית, 17 בספטמבר, התחייבו הבנקים הפועלים והבינלאומי, המחזיקים יחד ב-7.8% ממניות הוט, למכור לדרהי את אחזקותיהם בחברה במחיר שהציע, וכך אמנם עשו שלשום.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל הדרי
שאול אלוביץ'
צילום: ישראל הדרי
מומלצים