שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  20 שנה לפרויקט "הרמת מסך"

  אירועי "הרמת מסך" יחלו ב-24 בנובמבר בסימן 20 שנה לפרויקט. במסגרת האירוע יועלו 14 עבודות ב-6 מסכים שונים, וכן מסך אורח של להקת ענבל פינטו

  אירועי "הרמת מסך" 2009 יציינו השנה יום הולדת 20 לפרוייקט, ויחלו ב-24 לנובמבר במרכז סוזן דלל בת"א, וב-8 לדצמבר באודיטוריום רבקה קראון בירושלים.

   

  השנה הוזמנו יוצרי מחול מוכרים, שהחלו דרכם ב"הרמת מסך", להיות המנהלים האמנותיים של האירוע. כל יוצר התבקש לבחור ולחנוך יוצר צעיר שעבודתו תועלה בבכורה באירועי "הרמת מסך", לצד עבודה בבכורה של היוצר הותיק. מדור מחול במשרד התרבות והספורט מלווה את התהליך ואף תומך תקציבית ביוצרים החונכים וביוצרים החדשים.


  להקת ענבל פינטו (צילום: גדי דגון)

   

  כמו כן, תתארח להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק עם "טראוט", יצירתם החדשה שתועלה בבכורה ישראלית, לאחר שנוצרה והוצגה בהצלחה בנורווגיה.

   

  "הרמת מסך" היא מסגרת שנועדה לאפשר ליוצרים עצמאיים, שאינם עובדים בלהקה ממוסדת, להציג עבודות בכורה תוך שחרורם המוחלט מההיבטים הלוגיסטיים והכלכליים הכרוכים בהפקת מופע. בנוסף, זוכים האמנים ב-70% מהכנסות מכירת הכרטיסים.

   

  נילי כהן, סגנית ראש מנהל התרבות, ומנהלת המחלקה למחול במשרד התרבות והספורט, אמרה: "מינהל התרבות שם דגש על עידוד וצמיחה של יוצרים צעירים להבטחת דור העתיד של המחול הישראלי. בחינת מצבת להקות המחול הקאמריות והקטנות הפועלות היום בארץ מעלה כי בראש כל הלהקות עומדים יוצרים, שביססו את עבודתם במסגרת במת "הרמת מסך", כשהמעבר משלב עצמאי לשלב ממסדי מתאפשר אף הוא הודות לגיבוי כספי של תמיכות מינהל התרבות.

   

  "במשך 20 שנות קיומה העמידה מסגרת זו דורות של יוצרים. השנה מצאנו לנכון לציין את 20 שנות הפרוייקט בהענקת הזדמנות ליוצרים שפרצו דרכם בפרויקט, גם ליצור עבור וגם לנהל, וזאת מתוך הערכה גדולה למקומם החשוב בעיצוב עתיד המחול בישראל ומתוך סקרנות גדולה לגבי אמירתם בנושא זה".

   

  השנה יועלו 14 עבודות ב-6 מסכים שונים, ומסך אורח של להקת המחול ענבל פינטו. בין העבודות שיועלו תהיה

  עבודתו של נמרוד פריד המארח את היוצרות ענת גריגוריו, ודפי אלטבב ואת הרקדן עידו תדמור. "סבטקסט, SubText" מאת נמרוד פריד, "בהקיץ" מאת ענת גריגוריו; מתחת לשטיח של דפי אלטבב; להקת המחול ורטיגו בבכורה של נעה ורטהיים; "רוני"  של אלעד שכטר.

   

  עוד יועלו: "אוהבים אש" של יסמין גודר; "נמביה" של איריס ארז; Blossom של יערה דולב; "מספר 6" של מיכאל מילר; "אנו" של נעה דר; "הקו האדום" של מאיה ברינר; "Unter den linden" - עירד מצליח; "פה גדול" - ניב שינפלד ואורן לאור ו"חסר שם" -  נעה שדור.

   

  לכל כתבות המדור לחצו כאן

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים