שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראל לאו"ם: לבנון מעלימה עין מנשק החיזבאללה
  רגע לפני הדיון על דו"ח גולדסטון, התלוננה שגרירת ישראל לפני מזכ"ל האו"ם כי "גורמים בצבא לבנון מעלימים עין במכוון מבניית התשתית המחודשת של חיזבאללה בדרום לבנון". היא דרשה שיוניפי"ל יפתח בחקירה

  יום לפני הדיון במועצת הביטחון על המצב במזרח-התיכון, שבו יעלו הערבים את דו"ח גולדסטון - הולמת ישראל עם פרשת הפיצוץ בדרום לבנון. שגרירת ישראל לאו"ם, פרופ' גבריאלה שלו, הגישה אמש (יום ג') תלונה דחופה למזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, ולנשיא התורן של מועצת הביטחון, שגריר וייטנאם, על הפרה חמורה של החלטה 1701.

   

  פרופ' שלו ציינה שמדובר במקרה שני של פיצוץ מחסן נשק של חיזבאללה בתוך שלושה חודשים. היא הדגישה כי שני הפיצוצים במחסני נשק של החיזבאללה מוכיחים שארגון הטרור הלבנוני אוגר נשק לא חוקי מדרום לנהר הליטאני ובונה תשתית צבאית לחידוש האלימות בעתיד.

   

  הברחת הנשק במחסן שהתפוצץ

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  השגרירה לאו"ם כתבה כי חיזבאללה עושה שימוש בכפרים בדרום לבנון לאחסון נשק ומנצל את תושבי הכפרים כמגן אנושי. ישראל טוענת בפנייה למזכ"ל האו"ם, כי במאמץ להעלים ראיות הגיעו משאיות למקום והעמיסו את הציוד הצבאי.

   

  "גורמים בצבא לבנון מעלימים עין במכוון מבניית התשתית המחודשת של חיזבאללה בדרום לבנון", כתבה השגרירה שלו. היא הוסיפה כי "ישראל רואה
  בממשלת לבנון אחראית לכל אירוע המתרחש בשטחה ולפיכך מצפה שזו תנקוט צעדים משמעותיים למנוע את חימושו מחדש של חיזבאללה בדרום לבנון".

   

  השגרירה שלו דורשת מהאו"ם שכוח יוניפי"ל יפתח בחקירה דחופה על הפיצוץ ויעביר ממצאיו בהקדם לצדדים. היא ציינה במכתבה שישראל מצפה שתקריות אלה ונושא החימוש המחודש של חיזבאללה בדרום לבנון יזכו להתייחסות ראויה בדיון במועצת הביטחון על המזרח התיכון ובדו"ח התקופתי על יישום החלטה 1701 בסוף החודש. "על מועצת הביטחון להתייחס לנושאים האמיתיים של יישום החלטה 1701, לפרק את חיזבאללה מנשקו וליישם את אמברגו הנשק המוטל על לבנון".

  פורסם לראשונה 13/10/2009 22:07

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחסן התחמושת
  צילום: דובר צה"ל
  פרופ' שלו. מכתב לבאן
  צילום: רויטרס
  מומלצים