שתף קטע נבחר

שחייה חופשית: תנין יאור בנחל הבשור

תושב הדרום שטייל במהלך סוף השבוע בנחל הבשור בנגב, הופתע לגלות תנין יאור צעיר השוחה במימי הנחל. התנין נעלם בתוך הצמחייה וכעת נעשים מאמצים על ידי רשות הטבע והגנים במטרה ללכוד אותו

תושב הדרום, שטייל בנחל בשור בנגב בסוף השבוע, זכה למפגש מפתיע עם תנין יאור צעיר ששחה במימי הנחל, כך נחשף הבוקר (ד') ב"ידיעות אחרונות". התנין שחה בנחל לאורך מספר מטרים ונעלם בצמחייה העבותה. החשש הוא שהזוחל משוטט באופן חופשי בשמורה ועלול לסכן חיי אדם.
 
רק לפני כשבוע דיווח העיתון על נקבת תנין ששהתה במאגר המים בקיבוץ צאלים, לאחר שהגיעה ככל הנראה מחוות התנינים בצאלים ושהתה באזור במשך מספר חודשים. נקבת התנין נלכדה בסופו של דבר לאחר שבועות של נסיונות על ידי רשות הטבע והגנים.
 
 
בחווה מגדלים מאות תנינים המיועדים להפקת מוצרי עור ולטענת עובדי המקום במהלך סוף השבוע, אלמונים פרצו למקום וגנבו ארבעה תנינים בני כשנה. עד כה ידוע על ארבעה תנינים שנצפו משוטטים מחוץ לחווה, בה מגדלים מאות תנינים למטרות שחיטה.
 
ברשות הטבע והגנים מקיימים פעולות לאיתור ולכידת התנין שנצפה שוחה בנחל הבשור. כיום לא ידוע כמה תנינים משוטטים באופן חופשי בשמורת הטבע ובאזור קיבוץ צאלים. החשש הוא כי התנינים יתרבו בטבע.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התנין בנחל בשור
צילום: רן מלכה
מומלצים