שתף קטע נבחר

מנכ"ל דלק נדל"ן הפורש: "אין לי מושג בנדל"ן"

מנכ"ל דלק נדל"ן, ירום אורן, מסביר למה עזב את תפקידו אחרי חודש: "כדי לנהל את החברה צריך מישהו עם ידע בנדל"ן שאין לי.. דלק נדל"ן לא נמצאת במצב טוב"

"דלק נדל"ן הייתה צריכה מישהו עם ניסיון ניהולי רב, אבל נדרש גם ידע בנדל"ן במצב שהשוק נמצא בו, ולי אין מושג ירוק בנדל"ן. הייתי מספיק כן לא לקחת אחריות על ניהול החברה". כך אמר בראיון ל"ממון" ירום אורן, מנכ"ל דלק נדל"ן שבשליטת יצחק תשובה, שהודיע על פרישה מתפקידו אחרי חודש בלבד.

 

 

"אולי אחרי חודש יש לי יותר ניסיון נדל"ני מלפני חודש, אבל זה רחוק מהניסיון שהחברה הזו דורשת", הוסיף אורן. את מקומו של ירום כמנכ"ל זמני ימלא ערן מיטל, שכיהן בשנה האחרונה כיו"ר פעיל של דלק נדל"ן.

 

אורן, שהחליף את איליק רוז'נסקי, הודיע לדירקטוריון החברה כי הוא מוותר על התפקיד על רקע חוסר ניסיון מספיק בתחום הנדל"ן. בדלק נדל"ן קיבלו בהפתעה את הפרישה, במיוחד לאחר שבימים האחרונים החלה החברה לבחון אפשרות להנפיק אג"ח במטרה לגייס מאות מיליוני שקלים. דלק נדל"ן עשויה לשעבד נכסים שלה לבעלי האג"ח, ובעל השליטה (51%) יצחק תשובה עשוי להזרים הון לחברה.

 

הודעת ההתפטרות שלך מעט מוזרה, הרי מראש ידעת שמדובר בחברת נדל"ן.

 

אורן: "עובדה שוועדת האיתור בחרה בי. לא היו דרישות מקדמיות ולא הכרתי מבעוד מועד את חברי הוועדה. הם ראו מה עשיתי בקרן פימי וחשבו שזה מספיק. אם מישהו היה חושב שאני לא מתאים, לא הייתי נבחר. אם מישהו היה חושב שלא עשיתי את הדברים הנדרשים הייתי מפוטר. החלטתי להודיע מבעוד מועד, וזו דרכי. לקחתי את האחריות שיש לקחת כי טובת החברה תמיד לנגד עיניי. לדלק נדל"ן נדרש ידע בנדל"ן שלי אין ולא היה מעולם, וזו עובדה שאי אפשר להתווכח איתה".

 

ורק בגלל זה פרשת?

 

"מבחינתי זה ברור, אבל כל אחד יכול לפרש את הפרישה שלי כמו שהוא רוצה. מי שחושב שאני לא מוכשר מספיק, שיחשוב".

 

אורן (39) שימש ב-12 השנים האחרונות כשותף-מנהל בקרן ההשקעות הפרטיות פימי שבניהולו של ישי דוידי. הוא היה שותף במרבית העסקאות הגדולות שביצעה הקרן, בהן ההשקעות בליפמן, תדיראן קשר, תפרון ומרחב. 

 

ועדת האיתור למינויו הייתה מורכבת ממנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד, מנכ"ל דלק פי גלילות משה קראדי, ויעקב קצ'רגינסקי המשמש, בין השאר, כדירקטור בדלק נדל"ן. הוועדה בחנה למעלה מ-15 מועמדים. ירום נבחר בגלל ניסיונו העסקי בשוק ההון.

 

התנאים בדלק לא רעים, בלשון המעטה.

 

"לא באתי בשביל הכסף. אפילו חוזה לא חתמתי, ולא קיבלתי אופציות".

 

לפי דו"חות דלק נדל"ן ברבעון השני של השנה, לחברה התחייבויות שוטפות של 6.2 מיליארד שקל והתחייבויות לזמן ארוך של 15.8 מיליארד שקל. ההון העצמי מסתכם בפחות מ-6% מהמאזן. לחברה גירעון של 1.8 מיליארד שקל בהון החוזר. מצבה של החברה אינו מזהיר. אתה אופטימי לגביה?

 

"יש לה כברת דרך לעשות. אף אחד לא חושב, וגם אני לא, שבאתי לחברה קלה לניהול. זו חברה עם הון עצמי נמוך מאוד, והיא לא נמצאת במצב טוב. היא צריכה לא רק מנהל מוכשר, אלא גם איש עם ניסיון בניהול נכסים, וזה לא אני".

 

גם איזי כהן ממגדל לא היה נדל"ניסט דגול כשהגיע לאפריקה ישראל.

 

"לא יודע אם מצבו היום יותר טוב משלי. לא חושב שהוא שמח איפה שהוא נמצא היום".

 

אולי דלק נדל"ן כן צריכה בראש ובראשונה איש שוק הון?

 

"צריך גם איש שוק הון וגם נדל"ניסט. צריך לשאול איך החברה נוהלה לפני כן, והאם נוהלה כמו שצריך. האם מישהו עשה את עבודתו כמו שצריך".

  

אז מה עתיד החברה?

 

"אף אחד לא יודע. זה תלוי בהרבה דברים. בין השאר, האם עשו עסקאות הגיוניות. אני רק יכול להגיד על עצמי שהגעתי למסקנה שמקומי לא בחברת נדל"ן".

 

אתה עוזב בלי דרך חזרה?

 

"אמרתי לאנשים בחברה שאני לרשותם. תמיד אעמוד לרשות דלק נדל"ן". 

 

הכתבה המלאה מתפרסמת היום במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים