שתף קטע נבחר

אש נורתה אל מכוניתו של שגריר ישראל בצ'ילה

במשרד החוץ אישרו ל-ynet דיווחים בכלי התקשורת בצ'ילה, לפיהם קליע ניפץ ביום ראשון בערב את שמשת מכוניתו של שגריר ישראל, דוד דדון. איש לא נפגע, אולם האבטחה סביב השגריר הוגברה, והרקע לירי עדיין נבדק

אש נורתה בתחילת השבוע לעבר מכוניתו של שגריר ישראל בצ'ילה, דוד דדון. משרד החוץ אישר הערב (יום ד') ל-ynet דיווחים בכלי התקשורת הצ'יליאניים, לפיהם קליע אחד נורה ביום ראשון בערב לעבר מכוניתו של השגריר, אולם הוא לא היה ברכב, ואיש לא נפגע. "אכן היה אירוע מעין זה ביום א', והנושא נמצא בבדיקה", נמסר מהמשרד.

 

לפי העיתון הצ'יליאני "אל-מרקוריו", דדון גילה את הפגיעה במכוניתו, מסוג מזדה, כשהתכוון לנסוע בה לאירוע בסביבות השעה 19:00. משרד החוץ אישר כי הקליע חדר דרך השמשה האחורית של המכונית, ונמצא מאוחר יותר בתוך הרכב. דדון הזעיק את המשטרה, ולמקום הגיעו חיילים ושוטרים, שסגרו את האזור.

 

קצין המשטרה, פרננדו ורה, אמר ל"אל-מרקוריו" כי המשטרה פתחה בחקירה, שבמסגרתה תושאל גם השומר שמוצב בכניסה לרחוב בו מתגורר דדון, בשכונת לה דהסה היוקרתית בבירה סנטיאגו. בהמשך מסרו החוקרים כי הקליע שנמצא תואם את החור שהתגלה בשמשה.

 

לדברי משרד החוץ, הרקע לירי עדיין אינו ברור, אולם גורמי ביטחון ישראלים מעורבים בחקירה. כמו כן, האבטחה סביב השגריר הוגברה, ויינקטו כמה מהלכים נוספים כדי להבטיח את שלומם של נציגי ישראל במדינה, עד לבירור נסיבות האירוע.

 

נשיא הקהילה היהודית בצ'ילה, גבריאל זליאסניק, התראיין ל"אל-מרקוריו" מבואנוס איירס, והביע דאגה לנוכח התקרית: "זה נראה רציני, ומעודד אנשים שמנסים להכניס את הסכסוך במזרח התיכון לצ'ילה. עלינו להיות זהירים במהלך החקירה". זליאסניק לא שלל את האפשרות שמדובר באירוע על רקע חבלני. לדבריו, בחודשיים האחרונים חלה הרעה באווירה כלפי יהודים בצ'ילה, עקב סדרה של האשמות שווא מצד הפדרציה הפלסטינית בנוגע לאירועים במזרח התיכון.

 

זליאסניק הוסיף כי הוא מאמין שחקירת המשטרה תבהיר את נסיבות המקרה ומי עמד מאחוריו. "זה יכול להגיד רק דברים רעים, שום דבר טוב", הבהיר. "איננו רוצים ששום מקום בעולם, ובצ'ילה בפרט, יהפוך קרקע פוריה להתקפות כמו אלה שהיו בארגנטינה". זליאסניק ציין כי איש לא שמע את הירייה עצמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ברי רוזנברג
מי ירה על מכונית השגריר? "זה נראה רציני"
צילום: ברי רוזנברג
מומלצים