שתף קטע נבחר

אלוף הדילוגים: טורבוביץ' עובר מלבייב לתשובה

בעל השליטה בקבוצת דלק הציע ליורם טורבוביץ', המכהן כיו"ר חברת הנדל"ן אזורים שבשליטת שעיה בוימלגרין, את תפקיד יו"ר דלק אנרגיה. טורבוביץ', לשעבר הממונה על ההגבלים העסקיים, שימש בעבר יועץ ללבייב, במו"מ על פריסת חובותיו

שחקן חיזוק חדש בדרך לקבוצת דלק. ל"כלכליסט" נודע כי בעל השליטה בקבוצה, איש העסקים יצחק תשובה, הציע לד"ר יורם טורבוביץ' להצטרף לקבוצת דלק בתפקיד בכיר. ככל הנראה מדובר בתפקיד יו"ר מועצת המנהלים של דלק אנרגיה. מקורבים לקבוצת תשובה מסרו כי טורבוביץ' שוקל את ההצעה בחיוב.

 

טורבוביץ' (51), לשעבר הממונה על הגבלים עסקיים, פרש לפני כשנה מתפקיד ראש הסגל במשרד ראש הממשלה וחזר לעולם העסקים. 

 

במסגרת תפקידו בתקופת ממשלת אולמרט היה טורבוביץ' אחראי בין היתר על המשא ומתן מול העולם הערבי ועל היחסים עם הממשל בארצות הברית. תשובה מעוניין, ככל הנראה, לצרף אישיות בעלת קשרים בינלאומיים כטורבוביץ' לקבוצת דלק אנרגיה שמתעתדת להיות שחקנית בשוק האנרגיה העולמי. 

 

אחרי פרישתו ממשרד ראש הממשלה שימש טורבוביץ' למשך כמה חודשים יועץ לאיש העסקים לב לבייב, במו"מ שניהל לבייב על פריסת חובותיו לבנקים. לפני חודשים אחדים מונה טורבוביץ' ליו"ר במשרה חלקית של דירקטוריון אזורים

שבשליטת שעיה בוימלגרין. החברה נקלעה לקשיים בהחזר חובותיה מול המערכת הבנקאית ובעיקר בנק מזרחי־טפחות.

 

תחת טורבוביץ' ביצעה ומבצעת אזורים מכירה של שורה של נכסים בארץ ובחו"ל כדי לייצב את מצבה הפיננסי. בין היתר מכרה החברה את חטיבת המלונות שלה לדוד פתאל תמורת כ־270 מיליון שקל, וכיום היא מנהלת מו"מ מתקדם למכירת חברת לגנא לאיש העסקים דוד עיני.

 

טורבוביץ' מחזיק ביחידות השתתפות של אבנר של דלק קידוחים בשווי של 25-20 מיליון שקל. מאז גילוי מצבורי הגז בקידוח תמר הוא הרוויח על השקעתו זו סכום שמוערך ב-15-10 מיליון שקל.

 

טורבוביץ' מונה על ידי אודי וליאון רקנאטי לתווך במכירת אי.די.בי לנוחי דנקנר ולמשפחות מנור ולבנת, וזכה לשכר טרחה בהיקף של כ-20 מיליון שקל. אחר כך צורף לעסקי משפחת רקנאטי כמנכ"ל דיסקונט השקעות. כפי שפורסם ב"כלכליסט", גם אורי פז, בכיר בבנק הפועלים, עומד להצטרף לדלק אנרגיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יורם טורבוביץ'
צילום: שאול גולן
מומלצים