שתף קטע נבחר

"אל תתנו לאי.די.בי לפגוע בחסכונות הציבור"

לקראת ההצבעה על עסקת ישראייר-אי.די.בי פנתה ח"כ שלי יחימוביץ' למשקיעים המוסדיים בקריאה למנוע את אישורה. זהו מבחנם של המשקיעים המוסדיים: את מי הם מייצגים? את בעלי ההון, או את הציבור הרחב שהם אחראים על חסכונותיו?"

ח"כ שלי יחימוביץ' פנתה למשקיעים המוסדיים בבקשה לגלות אומץ לב ואחריות ציבורית ולהצביע נגד העיסקה למכירתה של חברת גנדן תיירות שבידי נוחי דנקנר, לידי חברת אי.די.בי פיתוח, חברה ציבורית הנמצאת בשליטתו של דנקנר, וזאת בנימוק שהיא מסבה נזק לציבור.

 

יחימוביץ' אמרה את הדברים לקראת כינוסה של אסיפת בעלי המניות הצפויה היום בצהריים (ה') במגדלי עזריאלי, במטרה לאשר את העיסקה.

 

"זהו מבחנם של המשקיעים המוסדיים: את מי הם מייצגים? את בעלי ההון, או את הציבור הרחב שהם אחראים על חסכונותיו. זוהי עסקת בעלי עניין שמשמעותה גלגול חובות עצומים של גנדן, בהיקף של מאות מיליוני שקלים, על אי.די.בי פיתוח, שסופם להתגלגל על ציבור החוסכים והמשקיעים", אמרה יחימוביץ'.

 

לדבריה, אי.די.בי פיתוח מנסה לתאר את העסקה כבעלת פוטנציאל עסקי אדיר וככזו שבסופו עוד תחסוך בעלויות, אולם שום מכבסת מלים לא תכסה בשנים הקרובות את ההפסדים העצומים של מאות מיליוני שקלים שגנדן וישראייר צברו".

 

ח"כ יחימוביץ' שבה ותוקפת את הממונה על שוק ההון ידין ענתבי באומרה כי הודעת הקרן של המורים והגננות בהסתדרות המורים, ולפיה אם האוצר אינו מתנגד לעסקה משמע שהיא עסקה טובה - מוכיחה עד כמה אוזלת היד והפסיביות של הממונה הטעתה את המשקיעים וגרמה להם לחשוב שמדובר בהכשר שסיפק האוצר לעסקה.

 

במסגרת העיסקה מעוניינת אי.די.בי פיתוח לרכוש את מניותיהם של נוחי דנקנר, אבי פישר, משפחת שמיל וצור דבוש בחברת גנדן תיירות, שבין השאר מחזיקה בחברת התעופה ישראייר תמורת 1.2 מיליון דולר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוחי דנקנר יולי תמיר
צילום: אביהו שפירא
מומלצים