שתף קטע נבחר

ברוב גדול אושרה מכירת גנדן לאי.די.בי

ההחלטה עברה ברוב של 98.8% מבעלי המניות ו-77.6% מבין בעלי המניות שאינם בעלי עניין אישי בעיסקה. גנדן תיירות, המחזיקה בישראייר, תמוזג עם כלל תיירות. החברה הממוזגת תחזיק בחברות הנסיעות דיזנהויז, נתור, צבר ובישראייר

עיסקת בעלי העניין באי.די.בי של נוחי דנקנר אושרה ברוב גדול של 77.59% מבעלי המניות שאינם בעלי עניין אישי בהחלטה.

 

אסיפת בעלי המניות של קבוצת אי.די.בי התכנסה במגדלי עזריאלי בקומה ה-41 על מנת להחליט האם עיסקת בעלי העניין של נוחי דנקנר במסגרתה הוא מבקש לרכוש את חברת גנדן תיירות - תעבור. מי שהתנגדו לעסקה הם קרן ההשתלמות הסתדרות המורים, הגוף המוסדי הגדול ביותר המחזיק במניות אי.די.בי.

 

מנכ"ל הקרן, פסח לנדסברג, מסר "לכלכליסט": "קיימנו דיונים בשלושת הימים האחרונים לגבי ההצבעה וקיבלנו החלטה להצביע נגד וזאת למרות המלצה שקיבלנו מפועלים סהר. לאחר שקיבלנו את ההמלצה מהם ביקשנו עוד הבהרות שהביאו אותנו לבסס את ההחלטה להתנגד לעסקה. ההחלטה שלנו לא נבעה משיקולים של משמעות העיסקה, גודלה וחשיבותה כי אם מתוך דאגה לאינטרסים של העמיתים שלנו".

 

המספרים המעטים שנחשפו בנוגע לפעילות גנדן תיירות מציירים תמונה של חברה כושלת. לחברה יש גירעון של 32.5 מיליון דולר בהון העצמי, והיא מגיעה עם התחייבויות גדולות, שכוללות ערבויות של עשרות מיליוני שקלים שיעברו מהבעלים הפרטיים, נוחי דנקנר ואבי פישר לחברה הציבורית.

  

אבי בן אסייאג, מנכ"ל כלל תיירות - המוחזקת (100%) בידי אי.די.בי פתוח - יוביל את העיסקה שתהפוך את החברה הממוזגת לגדולה בענף התיירות, עם 12% מהשוק. החברה הממוזגת תחזיק בחברות הנסיעות דיזנהויז, נתור וצבר ובישראייר.

 

ח"כ שלי יחימוביץ' פנתה היום למשקיעים המוסדיים בבקשה לגלות אומץ לב ואחריות ציבורית ולהצביע נגד העיסקה. לטענתה, העיסקה מסבה נזק לציבור.  

 

במסגרת העיסקה מעוניינת אי.די.בי פיתוח לרכוש את מניותיהם של נוחי דנקנר, אבי פישר, משפחת שמיל וצור דבוש בחברת גנדן תיירות, שבין השאר מחזיקה בחברת התעופה ישראייר תמורת 1.2 מיליון דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
נוחי דנקנר, בעלי אי.די.בי
צילום: יריב כץ
מומלצים