שתף קטע נבחר

צעדים ב-NBA: טובים השניים מן האחד

ראשי הליגה עדכנו את ספר החוקים לקראת העונה החדשה ולפיו לשחקן יותרו שני צעדים לפני עצירה, מסירה או קליעה. וולט פרייזר: "גם כך מתחמקים מעבירת צעדים בימינו". צעד קטן לשחקן, צעד גדול לכדורסל?

צעד קטן לשחקן, צעד גדול לכדורסל? התשובה תתקבל במהלך העונה הקרובה ב-NBA, במהלכה ייושם עדכן לחוקי המשחק ולפיו לשחקן יתאפשר לעשות שני צעדים לפני מסירה, קליעה או עצירה, מבלי שיעבור על עבירת הצעדים. זאת בניגוד לספר החוקים המסורתי שמתיר רק צעד אחד.

 

ראשי הליגה ממשיכים לחפש דרכים לקידום המשחק ההתקפי ועשו עוד צעד אחד בכיוון זה עם קביעת העדכון פורץ הדרך, הנוגד את מסורת הכדורסל מאז ומעולם ואינו נהוג עד כה. "שחקן שמקבל את את הכדור בעודו בתנועה, או עם השלמת מהלך של כדרור, רשאי לקחת שני צעדים לפני עצירה, מסירה, או זריקה של הכדור", נכתב בספר החוקים המתחדש של ה-NBA.


מג'יק ג'ונסון מול דניס ג'ונסון. התחמק מצעדים כבר באייטיז (AP)

 

על פי רשת ESPN שחשפה את הידיעה, כבר בחודש מרץ השנה, הורה סגן נשיא ה-NBA לענייני שיפוט, ג'ו בורגיה, לשופטי הליגה להתעלם מהחוקים הקיימים ולאפשר שני צעדים - לתדהמתם של לא מעט פרשנים שלא היו מודעים לכך ותמהו על ה"טיילת" שפשטה על מגרשי הליגה. על פי בורגיה, מאז ומעולם היתה התעלמות מפסיקה על צעדים במקרים כאלה. מג'יק ג'ונסון, פיט מראביץ' ובוב קוזי עשו מזה קריירה.

  

"שחקנים נוהגים לעבור שישה מטרים בלי לכדרר", אמר רכז הניו יורק ניקס האגדי ופרשן הטלוויזיה וולט פרייזר, "הם חומקים מזה בימינו. חלק מהמקרים ברורים מאוד. אתם תשמעו אותי אומר במהלך השידור 'זה צעדים, תסתכלו על הרגליים'. ווילט צ'מרליין היה קולע מאה נקודות במשחק אם היו נותנים לו לעשות זאת".

 

"כששחקנים לא הצליחו לקלוע, בערך כששינו את החוקים הנוגעים למגע יד שחקן מגן, הם (הליגה) החלו להקל על הסקוררים, כי השחקנים האלה לא יודעים לקלוע כמו שאנו נהגנו. השנים המעטות בהן הניקס היו טובים בתחילת שנות התשעים - זה לא היה כדורסל יפה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
קובי בראיינט ושופט. מעכשיו מותר צעדיים
צילום: איי פי
מומלצים