שתף קטע נבחר

אלן יוסטון: "בירושלים הרגשתי כמו בניו יורק"

לקראת משחק הצדקה של מכבי תל אביב ב'מדיסון סקוור גארדן' הערב (19:00, שידור ב-5+ לייב) נזכר כוכב העבר של המארחים דווקא בביקורו בבירה. "יש שם המון אוהדי ניקס, כולם זיהו אותי", סיפר והדגיש: "ישראל יפהפיה, יש בה הרבה יותר ממה שנראה"

מכבי תל אביב תתארח הערב ב'מדיסון סקוור גארדן' (19:00, שידור ישיר ב-5+ לייב) אצל הניו יורק ניקס למשחק, שמטרתו העיקרית היא גיוס תרומות לטובת ילדים נזקקים בישראל. עם זאת, למפגש יש גם ערך ספורטיבי - עוד ניסוי כלים עבור שתי הקבוצות המתכוננות לעונה הקרובה, כל אחת בארצה.

 

 

מי שעשה מעט עבודת שטח לקראת המפגש, הוא אלן יוסטון, עוזרו של נשיא הקבוצה דוני וולש, אשר ביקר בישראל לאחרונה כחלק ממשלחת של אנשי ציבור ניו יורקים שרצו להביע תמיכה במדינה. אחרי הביקור שכלל סיור בשדרות, הפך כוכב העבר של הקבוצה לכוכב בקרב הקהילה היהודית בעיר והוא מוזמן להרצות בפני ילדים על רשמיו מארץ הקודש.


אלן יוסטון במדי הניקס. חזר נפעם מישראל (MCT)

 

"אתה רוצה להסביר לאנשים שכשאתה מגיע לישראל, אתה לא רואה ילדים בני 14 משגרים רקטות", אמר יוסטון בראיון לניו יורק פוסט לקראת המשחק מול הצהובים, אותו יזמה עמותת 'מגדל אור' של הרב גרוסמן. "זוהי מדינה יפהפיה ויש בה הרבה יותר ממה שאנו רואים".

 

"בירושלים נפגשות שלוש הדתות הגדולות - יהדות, נצרות ואיסלם. לא משנה מאיזו דת אתה, יש שם נוכחות שאי אפשר להתעלם ממנה. אנשים מכבדים את האדמה שאתה דורך עליה". במהלך ביקורו, יוסטון פקד את הכותל המערבי פעמיים, רחץ במי ים המלח, סייר בבית לחם וכאמור,

ערך אימון לילדי עוטף עזה. "הכותל המערבי היה חוויה חזקה", סיפר, "זה לא הרגיש כמו שום דבר שדמיינתי. חשבתי שזה פשוט קיר, ואז אתה מבין שזה חלק מבית המקדש". 

 

מלבד התרשמויותיו מהדת והפוליטיקה בישראל, ניצל יוסטון את ההזדמנות גם כדי לתקשר עם הילדים המקומיים באמצעות תחום ההתמחות שלו - הכדורסל. "קיבלתי רושם של עד כמה גדול כדורסל במדינה. כששהיתי בירושלים, הרגשתי כמו בניו יורק", סיפר יוסטון, "יש המון אוהדי ניקס. אנשים זיהו אותי. זה היה כמו, 'וואו, זה די מדהים'". ובכן, רק הפעם, בין אם אלו אוהדי הפועל ירושלים, או הניקס, למען המטרה הנעלה הזאת, גם בבירה יעודדו את שתי הקבוצות.

 

גם עומרי כספי יהיה בין המעודדים, אבל מרחוק. הפורוורד הישראלי של סקרמנטו קינגס הודיע לראשי 'מגדל אור' כי לא יעלה בידיו להגיע ל'מדיסון סקוור גארדן', אולם הבטיח כי יערוך בקיץ הבאה מחנה אימונים לילדים מהזמנת העמותה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים