שתף קטע נבחר

אנה סמאשנובה חוזרת: "שמחה לגור שוב בארץ"

פרסום ראשון - שמונה שנים אחרי שעברה לגור באיטליה עם בעלה לשעבר ושנתיים אחרי שתלתה את המחבט, הטניסאית בדימוס חוזרת לארץ: "זו לא עלייה שנייה, תמיד הייתי ישראלית". המדורגת 15 בעולם לשעבר ל-ynet: "נרשמתי לתואר ראשון בפסיכולוגיה ואעבוד עם הדור הבא בטניס"

אנה סמאשנובה שוב בישראל. כמעט שמונה שנים אחרי שעברה להתגורר באיטליה יחד עם בעלה לשעבר ומעט יותר משנתיים אחרי שתלתה את המחבט לאחר 16 שנות קריירה, הטניסאית - אחת מהשתיים הטובות של ישראל בכל הזמנים - חוזרת לגור בארץ.

 

כזכור, אי שם בשנת 2001, סמאשנובה, אז בשיא הקריירה שלה, עברה לגור ברומא עם מי שהיה מאמנה, ובהמשך גם בעלה, קלאודיו פיסטולצי. ב-2004 הזוג נפרד, אבל סמאשנובה, שהיתה שחקנית טופ 20-30 באותה תקופה, נשארה בבירת איטליה.


"רוצה לפתוח את הראש לדברים חדשים". אנה סמאשנובה (צילום: יועד כהן)

 

הישראלית, שזכתה בזמנו ברולאן גארוס לנוער ובבוגרות חגגה 12 תארי WTA, תלתה את המחבט ביולי 2007, אחרי השתתפותה האחרונה בווימבלדון. לאחר הפרישה, סמאשנובה הרהרה לא פעם באפשרות לשוב ולהתגורר בארץ ואחרי שגמלה בליבה ההחלטה, בשבוע החולף היא השלימה סופית את המעבר.

 

"ברור שאני שמחה לחזור ולגור בישראל, החלטתי שזה מה שנכון מבחינתי כרגע וזה מה שעשיתי", אמרה סמאשנובה בת ה-33 ל-ynet, רגע לפני שפתחה השבוע את לימודיה לתואר ראשון בפסיכולוגיה, במכללה הבינתחומית בהרצליה (רייכמן).

 

בתשובה לשאלה למה החליטה דווקא עכשיו לחזור, השיבה מי שדורגה בשיאה במקום ה-15 בעולם: "אין סיבה מיוחדת. אני רוצה לפתוח את הראש שלי לדברים חדשים, נרשמתי לכמה קורסים באוניברסיטה ונראה איך זה יעבוד".

 

סמאשנובה, שספגה בעבר לא פעם ביקורת לא מוצדקת על כך שהחליטה להתגורר באיטליה, עונה למלעיזים: "תמיד הייתי ישראלית, עשיתי צבא ולעולם לא היה לי מה להוכיח. גרתי ברומא כי התחתנתי עם איטלקי ונסעתי לשם למגורים ואימונים עם המאמן שלי. גם אחרי הגירושין נשארתי לגור שם כי עדיין הייתי שחקנית וזה היה קל וטוב יותר עבור הקריירה שלי.

 

"זו לא עליה שנייה מבחינתי כי לא עזבתי את ישראל. ביליתי כאן הרבה זמן לאורך השנה ועכשיו אהיה בישראל יותר זמן, במקום שלושה חודשים בשנה כמו בעבר".


סמאשנובה תגביר את קצב העבודה עם הדור הבא (צילום: אבי מועלם)

 

במקביל ללימודים - סמאשנובה תגדל את הדור הבא

במקביל ללימודיה, סמאשנובה תגביר את המעורבות שלה כמאמנת במרכז לטניס ברמת השרון, שם עבדה עם הדור הבא בביקוריה הקצרים בארץ בשנתיים האחרונות, בעיקר עם הנערה הכשרונית, ולריה פטיוק.

 

"עד עכשיו הגעתי לכאן בשנים האחרונות לעיתים קרובות כדי לעבוד עם מספר טניסאיות במרכז הטניס, אבל עכשיו חזרתי לגור כאן בצורה קבועה. בכל מקרה אני רוצה לעבור את התקופה הקרובה כי עוברים עלי שבועות מטורפים. רק חזרתי ויש לי חודש מטורף עם המון סידורים בין העבודה והלימודים".

 

אז אחרי שמונה שנים, סמאשנובה, ילידת מינסק (בלארוס) שהפכה לטניסאית גדולה אחרי עלייתה לישראל, נמצאת שוב בארץ הקודש, לצד משפחתה. אבל כמו שאנה עצמה אומרת: "המשפחה שלי שמחה אם אני שמחה. גם אם אגור באלסקה, ברומא או כאן, הכי חשוב להם ולי הוא שאהיה שמחה, לא משנה איפה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערן קמינסקי
אנה סמאשנובה
צילום: ערן קמינסקי
מומלצים