שתף קטע נבחר

מרתון דטרויט: שלושה רצים התמוטטו ומתו

המהדורה ה-32 של המירוץ בעיר המכוניות קיבלה תפנית עצובה, לאור מקרי המוות הראשונים מאז זה של 1994

כשתושבי העיר אינם מתלוננים על סגירת הכבישים, מרתון (42.2 ק"מ) יכול להפוך לפסטיבל שלם עבור כל העיר. זהו המקרה בדטרויט, שם נערך הערב (א') המרתון ה-32. אך הפעם מותם של שלושה רצים העיבה על חגיגיות האירוע.

 

משטרת דטרויט דיווחה כי רץ בן 26 התמוטט על קו הסיום ומאוחר יותר הלך לעולמו. רץ נוסף, בשנות ה-30 לחייו, התמוטט, פונה לבית חולים מקומי, שם הוכרז על מותו. הקורבן השלישי, בן 65, נפל על ראשו מסיבה לא ברורה, נלקח לאותו בית חולים והלך לעולמו מאוחר יותר.

 

עבור מארגני המרתון מדובר מכה כאובה, אבל לא הראשונה. שלושת מקרי המוות הם הראשונים מאז 1994, אז מת סמואל גרפטון בן ה-42 מהתקף לב. גרפטון, רץ מנוסה שרק שלושה חודשים לפני זה השלים את מרתון סן פרנסיסקו, התמוטט לאחר 35 ק"מ, הלך לעולמו ועד היום היה מקרה המוות היחיד בהיסטוריה של מרתון דטרויט.

 

מקרי מוות הם אינם נפוצים במרתונים, ועל פי מחקרים שונים הם מתרחשים ביחס של 1 על כל 67 אלף משתתפים או 1 ל-100 אלף משתתפים - תלוי לאיזה מחקר אתם מאמינים. חצי מהמקרים נרשמו במהלך ה-1.6 ק"מ האחרונים. היום השחור של מרתון דטרויט קרוב ליום השחור ביותר של הריצות הארוכות - מירוץ חצי מרתון באנגליה, שבמהלך מהדורת 2005 שלו מתו ארבעה רצים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים