שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חשיפה: פנאן הותיר חובות עתק לשחקנים
  מנהלה לשעבר של מכבי תל אביב בכדורסל היה חייב מיליוני אירו לשחקנים ששיחקו בעבר בקבוצה. פנאן הבטיח לשחקנים תשואות גבוהות על ההשקעה אצלו וכשנדרש בימים האחרונים להשיב חלק מהכספים,לא היה יכול לעשות זאת

  מנהלה לשעבר של מכבי תל אביב בכדורסל, מוני פנאן, הותיר חובות עצומים לשחקנים ששיחקו בקבוצה בעבר - כך נודע ל-ynet. אתמול (ב') בבוקר שם פנאן קץ לחייו בתלייה, ולא הותיר אחריו מכתב התאבדות שיסביר את הסיבה לכך ששלח יד בנפשו. כעת נודע כי מספר כוכבים גדולים ששיחקו בעבר במכבי תל אביב השקיעו דרכו מיליוני אירו, כשפנאן הבטיח להם שסכומים אלו יניבו להם תשואות גבוהות.

   

   

  לא מעט שחקנים וגם אנשי צוות מקצועי ששיחקו ועבדו במכבי תל אביב בשנים האחרונות השקיעו אצל פנאן סכומי כסף אדירים. ככל הנראה, הקש ששבר את גב הגמל היה כשאחד השחקנים דרש בימים האחרונים לקבל באופן מיידי את סכום הכסף שהשקיע. הבוקר, כאשר הבין פנאן שאין לו איך לדאוג להחזיר את הכסף לאותו שחקן, הוא החליט לשים קץ לחייו. עדיין לא ידוע מה עלה בגורל אותם מיליונים והאם פנאן הפסיד אותם בהשקעות ספקולטיביות בשוק ההון בעצמו, או שייתכן שנפל אף הוא קורבן לברוקר שהבטיח תשואות גבוהות על הכספים שהעביר לו.

   


  חובות של מיליוני אירו לשחקני הקבוצה בעבר. (צילום: אלי אלגרט)

   

  כמו כן, לא ברור כיצד ינהגו אותם שחקנים שהשקיעו מיליוני אירו אצל פנאן, על מנת להחזיר את הכסף שהשקיעו, אולם ברור כי לאחר שיעבור מועד זמן מההלוויה והשבעה, לא מן הנמנע שהם ינקטו בצעדים על מנת להשיב את הכסף שאיבדו.

   

  דובר המועדון, ניצן פררו, אמר אתמול בערב ש"לא ידועים לנו מלוא הפרטים על נסיבות מותו. מוני שירת נאמנה את המועדון במשך עשרות שנים כמנהל הקבוצה והקדיש את מרבית זמנו לטיפול נאמן ומסור מאין כמותו בשחקנים וברווחתם".

   

  למרות השמועות, עדיין לא ידוע אם ישנו קשר בין התאבדות פנאן לבין היעלמותו של הברוקר ובעל ההון הבריטי, ניק לוין. לוין שהפסיד את כספי לקוחותיו, הוכרז כפושט רגל על ידי ביהמ"ש. לפי ההערכות לוין, שנחשב לסוחר מוביל בסיטי (המרכז הפיננסי) של לונדון, חב ללקוחותיו כ-200 מיליון ליש"ט, כך דווח בפיננשל טיימס.

   

  מדיווחים בעיתונות הבריטית עולה כי חברת דלויט, שמונתה לכונסת נכסיו של לוין, קיבלה עד כה 30 פניות ממשקיעים שהפסידו את כספם עקב השקעות שביצעו אצל לוין. אחד המשקיעים שהפסידו את כספם עקב השקעותיו של לוין ונמנה עם נושיו הוא איש העסקים הישראלי מיקי דורסמן. הסכום אותו הפסיד עדיין אינו ידוע.


  פורסם לראשונה 19/10/2009 18:47

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוני פנאן
  צילום: ניר שוקו כהן
  הברוקר שנעלם, ניק לוין
  צילום: שאול גולן
  מיקי דורסמן
  צילום: אלי אלגרט
  מומלצים