שתף קטע נבחר

זירת הקניות

הכנרת תחזור לציבור: לא עוד "חוף גואטה"

במשך שנים נודע חוף לבנון במזרח הכנרת כ"חוף גואטה". לאחר התדיינות משפטית ארוכה דחה בית המשפט המחוזי בנצרת את ערעורו של שלמה גואטה והורה לו להשיב את המקרקעין שהחזיק שלא כדין לציבור

בשנים האחורנות נודע חוף לבנון שבצידה המזרחי של הכנרת כ"חוף גואטה". לא עוד. בית המשפט המחוזי בנצרת קבע כי על שלמה גואטה, שהחזיק במקרקעין שלא כדין, לפנות את החוף ולהחזיר את קניין הציבור לבעליו. יתרה מזאת: מאחר שלמבנים שבנה במקום לא היה היתר, לא ינתן לו פיצוי בעבורם.

 

על פי הודעת מנהל מקרקעי ישראל, לאחר התדיינות משפטית ארוכה, דחה בית המשפט את ערעורו של גואטה על הדרישה שיפנה את החוף. 

 

"בית המשפט קבע כי למינהל זכות לפעול לפינוי משטח קרקע בו מתבצעות פעולות מסחריות שלא כדין ולא על פי הסדר חוקי עם המינהל, ואף דחה את טענתו של גואטה כי יש לפצותו על השקעותיו בנכס מכיוון שהמבנים נבנו ללא רשיון, ועל כן הברירה באם לפנות את המבנים או לא היא בידי המינהל.

 

"המערער, ביד רמה ורגל גסה יש לציין, נהג במקרקעין לא לו מנהג בעלים... בצורה צינית תוך הפקת רווח לכיסו הפרטי ממקרקעין ציבורים", נאמר בהחלטה, "אכן הגיעה העת להחזיר את קנין הציבור לציבור כבעליו החוקיים ושלא כטענות המערער בפנינו. בלשון פשוטה, מדובר בפולש למקרקעין שעשה ועושה במקרקעי הציבור לרווחתו ללא כל זכות..".

 

  • הידיעה פורסמה במקור באתר "הסביבה "

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכניסה לחוף לבנון בכנרת
צילום: חגי אהרון
חסימה בחוף לבנון בכנרת. ארכיון
צילום: נסים אסבן, חל"ט
מומלצים