שתף קטע נבחר

השר נאמן פיטר את מנכ"ל משרדו, משה שילה

שילה, העובד במשרד המשפטים מאז שנת 1984, מונה לתפקיד המנכ"ל לפני כשלוש שנים וחצי. המועמד המוביל להחליפו: גיא רוטקוף, יועצו של שר המשפטים לשעבר דניאל פרידמן

זעזוע בצמרת משרד המשפטים: שר המשפטים, יעקב נאמן, פיטר היום (ד') את מנכ"ל המשרד, עו"ד משה שילה, המכהן בתפקיד יותר משלוש שנים. השר הודיע לשילה על סיום תפקידו, והודה לו על תרומתו למשרד. ל-ynet נודע כי המועמד המוביל להחליפו הוא גיא רוטקוף, מי שכיהן כיועץ הבכיר של שר המשפטים לשעבר, דניאל פרידמן.

 

בהודעה ששלח לעובדיו בישר להם המנכ"ל שילה כי הוא מכבד את החלטת שר המשפטים למנות אדם אחר לתפקיד. "חילופי מנכ"לים בעקבות חילופי שרים במשרדי הממשלה הם כידוע דבר שבשגרה", הסביר שילה. הוא הבהיר כי "במהלך עבודתי עם שר המשפטים הנוכחי, כמו גם עם קודמיו, זכיתי לשיתוף פעולה פורה ולניהול ענייני של התחומים הרבים עליהם אחראי מנכ"ל משרד המשפטים".

 

שילה סיפר כי הוא "חש סיפוק רב מההתקדמות שהושגה בנושאים חשובים, בתוך המשרד ומחוצה לו, לרבות נושאי רוחב כלל ממשלתיים שאותם התבקשתי על-ידי הממשלה לקדם". המנכ"ל היוצא ציין כי הוא בוחן כעת מספר הצעות ורעיונות לגבי המשך דרכו בשירות הציבורי.

 

ל-ynet נודע כי המועמד המוביל להחליף את שילה בתפקיד הוא דוקטור גיא רוטקוף, מי שכיהן כיועצו הבכיר של שר המשפטים לשעבר, דניאל פרידמן. בנוסף עלה גם שם היועץ המשפטי של המשרד, משה דיין, כמועמד לתפקיד. אפשרות נוספת היא שלמנכ"ל ימונה משפטן מהסקטור הפרטי.

 

הדרך מפרקליטות המרכז למנכ"ל המשרד

שילה (54), מונה ביוני 2006 כמינוי קבע על-ידי שר המשפטים פרידמן, ובמסגרת תפקידיו שימש גם כיו"ר הוועדה הבינמשרדית לאיחוד התביעה המשטרתית עם פרקליטות המדינה. הוא היה גם נציג הפרקליטות בוועדה הבינמשרדית לטיפול בענייני אלימות במשפחה. כמו כן, ייצג את עמדת המדינה ב"ועדת אור", בשאלות הנוגעות לחסיונות.

 

קודם לכן הוא היה המשנה למנכ"ל משרד המשפטים, ובמסגרת זו

 היה אחראי לניהול יחידות במשרד, לצד אחריות על מערכת המינהל של משרד המשפטים, בה מועסקים כ-2,500 עובדים.

 

שילה הצטרף למשרד המשפטים בשנת 1984, כפרקליט בפרקליטות מחוז מרכז. בהמשך עבר לעבוד במחלקה הפיסקלית בפרקליטות המדינה, ומשנת 1998 כיהן כמנהל תחום עררים בפרקליטות המדינה עד לשנת 2003, אז מונה לסמנכ"ל משרד המשפטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שילה. שלוש שנים וחצי בתפקיד
באדיבות אתר משרד המשפטים
נאמן. חצי שנה עבודה משותפת
צילום: דודי ועקנין
מומלצים