שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פרפרי טאטו
  המופע של להקת "טאטו" לציון 20 שנה לאלבום "חתוך תוכן", היה מסיבת רוק מאסיבית ואינטנסיבית. החיוכים שעל הבמה וההשתתפות הפעילה של הקהל ניטרלו את הצד הפרוורטי והאפל של הלהקה והוכיחו שאפשר להיות חכמים ואהובים בו זמנית

  כבר אחרי חצות. והעובדה שהופעות עדיין מתחילות בשעות כאלה בימי חול כמעט בלתי נסלחת. אבל כל זה נשכח ברגע שבו להקת "טאטו" קמה לתחייה. 20 שנה היפהפיה הנרדמת קפאה בעולם שכולו אייטיז, ואתמול (ד') היא התעוררה מנשיקות הקהל למופע חד פעמי על הבמה של מועדון ברזילי בתל אביב.


  כמיהת הקהל החזירה את הלהקה לבמה (צילומים: דנה קופל)

   

  "משחקים במחבואים, מתחבאים מהחיים", פתחה אלונה דניאל ב"מחבואים". ערן צור על הבס משמאלה, יובל מסנר והצ'לו מימינה והקהל הדחוס הצטרף אליהם בהתרגשות ניחרת שזוכרת את כל המילים. הכמיהה ל"טאטו" היא זו שהביאה את ליין המסיבות "1984" לאחד אותם. התירוץ: יום הולדת 20 ל"חתוך תוכן" - האלבום היחידי של הלהקה.


  דניאל. העיקר שהסוף יהיה נחמד 

   

  וזו אכן היתה מסיבת רוק מסיבית ואינטנסיבית שהקהל היה חלק משמעותי ממנה. "אך העיקר הוא שהסוף יהיה נחמד", שרה דניאל את "שדים" ומיד שאלה: "למה?", "כי הם ימותו ואני אחיה לעד", המשיכו המעריצים את השיר, ודניאל אישרה: "נכון!"


  צור. ביצע שניים משיריו, שנוצרו בחזרות של טאטו 

   

  מדי פעם היא תגברה בתופים נוספים את אלה של המתופף רן יורגנסון (שהחליף את אורי בלק). גם אורן לוטנברג בגיטרה ועידן גבריאל בקלידים – ממלאי המקום של מיכה מיכאלי ואורי מיילס – נצמדו בטבעיות לרף המקצועני הגבוה שהטווה הגרעין המקורי. התחושה העיקרית היתה שמחה מתלהבת, שהתגלתה בהרבה אופנים. כמה יפה היה, למשל, לשמוע פתאום סולו צ'לו או לחוות את עוצמת החיוכים - של דניאל לאורך כל ההופעה ושל צור ומסנר בהבלחות שרק הדגישו אותם.


  מסנר. על "בחצרות בחושך" המצמית הם ויתרו

   

  זה היה מנוגד באופן פרדוקסלי לצד האפל והפרוורטי של הלהקה הזו, ששרה על שדים וערפדים. איכשהו, השנים שעברו, הגעגועים שנוצרו והחגיגה שהתבקשה עיקרו את יסודות האימה שב"טאטו", מה גם שאמש הם בחרו לוותר על "בחצרות בחושך" המצמית.  


  שרים על שדים וערפדים

   

  ובכל זאת, הביות של המפלצת הפרועה לא סירס את הלהט שלה – פעימות הדופק של טקסטים אינטליגנטיים ולחנים שמחמיאים לאינטליגנציה הזו. בימים שבהם המוזיקה השלטת מוותרת לרוב על הסטנדרטים הגבוהים, התבקש לצרוח בהופעה אתמול: רואים? אפשר להיות חכמים ואהובים בו זמנית.


  הגרעין המקורי הטווה רף מקצועי גבוה 

   

  כשצור הכריז שתכף הם יבצעו שניים משיריו, שנוצרו בחזרות של טאטו, ההתרגשות התגברה על הבמה ולמרגלותיה. היו אלה "כרמלה גרוס ואגנר" ו"תמונה אימפרסיוניסטית" שפונקה בסולו משותף לבס וצ'לו. אחר כך, כשמסנר שר את "בדידותי", הבדידות מעולם לא נשמעה כל כך ביחד.


  שופעת אהבה ותודה 

   

  בדיוק בשעה אחת הסתיימה ההופעה המתומצתת הזו בשיר הנושא, "חתוך תוכן". ההדרן שלפניו היה השיר "איש קטן בטלוויזיה", שנחתם במילים "רק איש קטן בטלוויזיה ישן תמיד לבד" ודניאל, שופעת אהבה ותודה, מיהרה להוסיף: "מה שאני מקווה שלא יקרה לכם אף פעם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דניאל. ביות המפלצת הפרועה
  צילום: דנה קופל
  7 לילות
  מומלצים