שתף קטע נבחר

5 שנות מאסר למטפל בכלבים שתקף מינית נערה

עדי ליסק, ששימש כמטפל שיקומי ומדריך כושר לכלבים, ביצע מעשים מגונים בנערה כבת 13.5, אותה החזיר לביתה מהחוג. בתסקיר שנערך לו, העיד כי עצם ביצוע העבירה הוא הדבר המרגש אותו

במקום לאלף את הכלב - תקף מינית נערה: חמש שנות מאסר בפועל נגזרו היום (א') על עדי ליסק, שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע מעשים מגונים בנערה אשר הגיע אליו לאימון עם הכלב שלה. בנוסף, גזר עליו בית המשפט המחוזי בתל-אביב שנה וחצי מאסר על תנאי ו-40 אלף שקלים פיצויים.

 

ליסק, שימש כמטפל שיקומי ומדריך כושר לכלבים, אשר ביחד עם אשתו הקים את "המרכז הישראלי לכלבים". על-פי כתב האישום, הנערה אשר היתה באימון אצל הנאשם נהגה לחזור איתו לביתה במכוניתו.

 

הוא הורשע כי בחודשים יולי-אוגוסט 2007, כאשר הנערה היתה כבת 13 וחצי, הוא הסיע אותה, ובמהלך הנסיעה ליטף אותה, לחץ עם אצבעותיו על איבר מינה, אך היא נהגה להזיז את ידיו ממנה.

 

במקרה אחר, כאשר היה איתה לבד, חיבק, כופף וליטף אותה, ולאחר מכן השכיב אותה על הרצפה. כמו כן, בשלושה מועדים נוספים נגע באיבר מינה, תוך שהוא מנצל את יחסי התלות והמרות שלו כלפיה.

 

מתסקיר קורבן שנערך למתלוננת על ידי אמהּ, מפני שהיא סירבה להיפגש עם עורכת התסקיר עולה כי המתלוננת הפכה מנערה חברותית מאוד ומתלמידה מצטיינת לנערה עצובה סגורה הנוהגת להתבודד בחדרה וסובלת מסיוטים בלילות. מדו"ח הערכת מסוכנות שנערך לנאשם, עולה כי ליסק הינו עבריין מין סדרתי הפוגע בקורבנות המשתייכות לקבוצות גיל שונות.

 

במהלך ביצוע התסקיר העיד ליסק על עצמו, כי עצם ביצוע העבירה הוא הדבר המרגש אותו ואף ביצע חלק מהעבירות כאשר נערים ונערות נוספים נסעו איתו ברכב. יצויין כי הנאשם, אשר ביצע בעבר עבירות דומות, הוא בעל רמת מסוכנות בינונית.

 

השופטים כתבו בגזר הדין, כי הנאשם מעל באמון שנתנו בו הורים, כאשר שלחו את ילדיהם לחוג שהעביר מתוך אמונה כי יעשיר את עולמם וירחיב את אופקיהם. "תחת זאת, הנאשם ניצל את האמון שניתן בו כדי לתת פורקן ליצריו.

העובדה שלא חס על המתלוננת חמורה. אין ספק כי יחסים מסוג זה מותירים בנפש הקורבן צלקות עמוקות ורושם בל יימחה".

 

ד"ר דנה פוגץ', ראש מרכז נגה המייצגת את הנפגעת בתיק, טענה כי העונש שהוטל על ליסק אינו תואם את חומרת העבירה. "מה שאפשר לעדי ליסק לבצע את המעשים המגונים בנערה זו העובדה שאף אחד במדינת ישראל לא מפקח על כך שעברייני מין יהיו מנועים מלחזור ולעבוד עם ילדים או פגיעים אחרים. לעדי ליסק היתה הרשאה קודמת בעקבות פגיעה מינית בילדה מוגבלת אבל הוא חזר לעבודה עם ילדים וחזר לפגוע", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
ביצע עבירות דומות בעבר. אילוסטרציה
צילום: חיים זיו
מומלצים