שתף קטע נבחר

דודו אלהרר: אריאל שרון צורר, שטרנהל? שימות

שדרן הרדיו רואיין על ידי חברת הפקות שאספה חומרים עבור "שלום עכשיו" - תחת סיפור כיסוי של יצירת סרט דוקומנטרי. על שרון אמר כי הוא "צורר שקם לישראל", ועל יוסי ביילין וזאב שטרנהל "יש לגזור מיתה"

המוזיקאי ושדרן הרדיו דודו אלהרר שוב מסתבך באמירות מקוממות. "אריאל שרון זה צורר שקם לישראל, מגיע לו את העונש הכי חמור בשמיים", אמר בראיון לפעיל של שלום עכשיו שהתחזה ליוצר דוקומנטרי במסגרת פרויקט של הארגון המנסה "לקבל תמונה אמיתית של הימין הקיצוני". אלהרר ל-ynet: "אני עומד מאחורי כל הדברים שאמרתי והייתי אף נדיב ורחום". 

 

במהלך הראיון, שנערך בביתו של אלהרר, אמר השדרן על ראש הממשלה לשעבר "הייתי כל כך רוצה שהוא יסבול. פשוט נבלה, רמאי וכנראה שגם גנב". בהמשך השווה אלהרר את שרון להיטלר. "הפעם הראשונה שנבראה עבורי המילה שנאה יוקדת זה לאריק שרון. היטלר אני חשבתי שהוא משוגע, הוא לא נורמלי, הוא אחד שיש לו שיגעון גדלות - אלף ואחד דברים יכולים להגיד עליו. (אבל י.ל) זה פשוט רשע מהסוג המבחיל ביותר שיש - זדוני וזנותי. זנותי במובן שהוא מרמה ועובד על אנשים ומוליך את כולם בכחש. מגעיל. לעולם לא ייסלח לו".

 

בשיחה המצולמת, שהועברה ל-ynet על ידי תנועת "שלום עכשיו", נשאל אלהרר על-ידי המראיין נמרוד קמר האם תחושותיו הקשות כלפי שרון מופנות גם אל בני משפחתו. "בטח", ענה אלהרר, "הם היו אתו עד עולם. כל מי שהצביע לו יחטוף במילא. קודם כל אלה שהצביעו בשבילו גורשו מהבית החריבו את הבתים שלהם. היתר, מאוימים שיחריבו להם את הבתים ואלה שחושבים שהם יושבים להם לבטח שם ברמת אביב ג' וגם הם יבוא יומם. הערבים יגיעו לכולם", אמר.

 

אלהרר הוא מפיק מוסיקלי מוכר שהגיש את התוכנית "הפוגה" בגלי צה"ל בימי שישי אחר הצהריים, אולם הסתבך במאבק משפטי עם התחנה בעקבות ניסיון לפטרו. קמר הציג עצמו בפני אלהרר כיוצר של סרט דוקומנטרי העוסק בתרבות ההוויה והפוליטיקה הישראלית. זאת, במסגרת פרויקט של "שלום עכשיו" בניסיון לקבל תמונת מצב אמיתית של הימין הקיצוני. 

 

אלהרר לא הסתפק בשרון, וכיוון את חיציו גם כלפי מנהיג מרצ לשעבר, יוסי ביילין. "למשל יוסי ביילין עשה את ז'נבה. ס' 97 בחוק העונשין, תחת הסעיף בגידה אומר 'העושה מעשה שיש בו כוונה ששטח מסוים ייצא מריבונותה של מדינת ישראל ויועבר לריבונות מדינה אחרת, דינו מיתה או מאסר עולם'. מה יותר ברור מזה? שבית המשפט יגזור עליו מיתה. אם הייתי שופט הייתי גוזר עליו מיתה", אומר אלהרר.

 

"שטרנהל - למות"? שואל המראיין את דעתו של אלהרר על הפרופ' זאב שטרנהל, שנפצע ממטען שהוטמן סמוך לביתו, על פי החשד על ידי אנשי ימין קיצוני. "בטח - מיתה", עונה אלהרר. "מי עוד"? שואל קמר. "גדעון לוי", עונה אלהרר. "ואיך קוראים לו זה.. מנכ"ל מרכז פרס לשלום". פרופ' שטרנהל אמר בתגובה: "לא לכבודי להתייחס לזה ולא לכבודו של שום אדם סביר להתייחס לדברים הללו"

 

אלהרר על ה"ראיון": סיפקתי את החומר

בשיחה עם ynet הודה אלהרר בהתבטאויות החריפות, וטען כי הוא עומד מאחורי דבריו. "הם (פעילי שלום עכשיו י.ל) ניסו לרמות אותי, אבל ידעתי תיכף ומיד ידעתי מיהם - מהשאלה הראשונה וסיפקתי להם את החומר ויותר ממה שהם רצו כי כך אני רוצה. אני עומד מאחורי כל הדברים שאמרתי והייתי אף נדיב ורחום", אמר.

 

על הדברים שאמר בגנות אריאל שרון טען: "התייחסתי לעניין גוש קטיף ומה שעשה שם הוא מעשה נבלה. הוא עשה זאת בבריונות וכוחניות, הלך נגד בוחריו וגירש אותם על ילדיהם וטפם".

 

"שלחתי מכתב ליועץ המשפטי לממשלה שאם ביילין יכול לעשות יוזמה שכזו אולי אני יכול לעשות גם יוזמת ריאד ולהציע לערבים את כל האדמות ואיש לא עושה עם זה כלום", הוסיף השדרן, "החבר'ה האלו, ביילין ומרכז פרס לשלום - ממומנים על ידי האירופאים".

 

בעקבות פרסום הדברים אמר פרופ' שטרנהל ל-ynet כי מדובר בהתבטאויות שאינן ראויות לתגובה. "לא לכבודי להתייחס לזה ולא לכבודו של שום אדם סביר להתייחס לדברים הללו, כולל לטענה שאריק שרון גרוע מהיטלר", אמר.

 

מוקדם יותר ביקרו שלושה פעילי "שלום עכשיו" גם בלשכתו של חבר הכנסת מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) לצורך מטרות דומות. "הראיון עם ח"כ בן ארי נעשה במסגרת פרויקט המנסה לחשוף את האמת מאחורי הימין הישראלי ולהציגו ללא מסיכות או איפור", הסביר יריב אופנהיימר, מזכ"ל "שלום עכשיו".

 

"שלושה אנשי צוות הגיעו ללשכתו של מיכאל בן ארי למטרת תחקיר. כשבאים לעשות תחקיר - עושים תחקיר והדברים נעשו על פי חוק. לו היו אומרים שהם פעילי שלום עכשיו לא היו נפגשים עם בן ארי", הוסיף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית מגל
דודו אלהרר. עומד מאחורי הדברים
צילום: עמית מגל
"לגזור מיתה על שטרנהל"
צילום: דודי ועקנין
צילום: רויטרס
"מגיע לו עונש חמור"
צילום: רויטרס
מומלצים