שתף קטע נבחר

תשובה יקים שני מגדלים על נתיבי איילון

ל"ממון" נודע כי המגדלים מתוכננים לקום על מחלף לה-גארדיה. הראשון יהיה מגדל משרדים בן 27 קומות, והשני בניין תצוגה מזכוכית של מאזדה ופורד

בעוד כשנתיים אמור קו הרקיע התל-אביבי להשתנות: דרומית למגדלי עזריאלי, על מחלף לה-גוארדיה מכיוון נתיבי איילון, החל להיבנות בימים אלה מתחם חדש של מגדלי משרדים בהשקעה של 300 מיליון שקל, כולל מגדל תצוגה ייחודי שיתנשא ל-40 מטרים. במגדל הזה, ראשון מסוגו בישראל, יציג יצחק תשובה (בעלי דלק מוטורס) מכוניות מאזדה ופורד.

 

 

32 מכוניות חדשות יוצבו במגדל לגובה, בתאורת לילה מיוחדת, כפי שעושות חברות רכב גדולות באירופה כמו מרצדס ופורשה. "זו התשובה של יצחק תשובה למגדל טויוטה שהקימה משפחת חורש בתל-אביב", אומר גורם בענף הרכב.

 

לצד מגדל המכוניות הראשון בישראל ייבנה מגדל של 27 קומות, שישמש למסחר ומשרדים ויכיל כ-26 אלף מ"ר משרדים. זהו פרויקט לה-גוארדיה החדש של חברת הנדל"ן ויתניה בשיתוף (50%) דלק מוטורס, שגם תשכור שטחים במבנה של אולם התצוגה. המגרש שעליו יוקדם הפרויקט נרכש תמורת 64 מיליון שקל.

 

מחלף לה-גוארדיה, אליו מתנקזים רוב קווי האוטובוסים, נחשב לנגיש וסואן במיוחד, והוא נהנה ממיקום אטרקטיבי. במסגרת הפרויקט יוקמו במגרש - בצומת לה-גוארדיה ונתיבי איילון ורחוב החרש - שני מבנים שאמורים להיות מונומנטים בולטים בציר המרכזי ביותר של ת"א.

 

בניית המגדל תתבצע בשלושה שלבים. בשלב הראשון ייבנה בניין התצוגה מזכוכית שבו יוצבו מכוניות בחזית המזרחית הפונה לנתיבי איילון. למבנה תהיה צורת ספירלה, והמעטפת החיצונית שלו תהיה מזכוכית, כך שהעוברים והשבים יראו את המכוניות המוצגות.

 

בגרעין המבנה תיבנה רמפה מסתובבת לעלייה ולירידה של כלי רכב, וממנה יתפצלו משטחי חנייה מעוצבים לתצוגת מכוניות. בנוסף, ייבנה אולם מכירה בשטח של כ-5,000 מ"ר מעל ארבעת מפלסי החנייה.

 

אולם התצוגה ישלב את מותגי מאזדה ופורד. מבנהו הייחודי אמור להיות נקודת ציון ארכיטקטונית. הפרויקט, שתוכנן על ידי האדריכלים אבנר ישר ויונתן גרוסוסר ממשרד ישר אדריכלים, בנוי כמעין מוזיאון מכוניות היוצר שילוב בין שני מותגי הרכב על ידי עיצוב המבנה בשתי ספירלות הבנויות זו בתוך זו. המבקרים באולם ישהו כל אחד בחנות המותג הייחודית, אך יחוו חלל משותף. המבנה יכיל כ-70 עמדות תצוגה בקומת קרקע נרחבת ולגובה.

 

בשלב השני יוקם מגדל המשרדים של 16 קומות בשטח של כ-15,100 מ"ר, אליהן ייתוספו מאוחר יותר יתר הקומות. כמו כן ייבנו ארבעה מרתפי חנייה של כ-5,000 מטרים האחד. השטח הכולל של משטחי החנייה יעמוד על 20 אלף מ"ר, שישמשו מקום חנייה גדול למבקרים בשני המגדלים הסמוכים.

 

חלל התצוגה ובניין המשרדים יחוברו בקרקע בכיכר עירונית מיוחדת, כך שיהיו חלק מרצף מגדלים הממוקמים לאורך האיילון בין תחנת רכבת ההגנה ללה-גוארדיה. מיקום המגדלים יאפשר להם ליהנות מחשיפה גדולה לנוסעים באיילון וכמובן מנגישות מקסימלית.

 

ויתניה מוחזקת על ידי דלק נדל"ן ב-48%. שאר מניות החברה מוחזקות בחלקים שווים על ידי האחים גד ודן פרופר, חברת גיתם, שבבעלות מושיק תאומים ומודי כידון, קבוצת האחים חממה וחברת SGS שבבעלות אהוד סמסונוב ועמוס שמיע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לואיז גרין
יצחק תשובה. בעקבות עזריאלי
צילום: לואיז גרין
מומלצים