שתף קטע נבחר

עריקאת: מו"מ בין ישראל לפלסטינים - לא בקרוב

מחזיק תיק המשא-ומתן באש"ף האשים את ישראל על שאינה מתחייבת למפת הדרכים, לא מקפיאה את הבנייה בהתנחלויות ומסרבת להסכים לחדש את המשא ומתן מהנקודה שהופסק

ברק אובמה לוחץ, קלינטון ומיטשל בדרך לאזור - אך המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים עדיין תקוע. מחזיק תיק המשא ומתן באש"ף, ד"ר סאאב עריקאת, אמר בצהריים (יום ב') כי חידוש המגעים אינו צפוי בקרוב.

 

בראיון ל"קול פלסטין" הטיל עריקאת את האחריות לאי חידוש המשא ומתן על ישראל. "הפערים עדיין גדולים. ישראל אינה מביעה שום סימן לנכונות להתחייב לתוכן מפת הדרכים, הכולל הפסקת הבנייה בהתנחלויות וכן לחידוש המשא ומתן מהנקודה שבה הופסק. בלי זה אינני רואה אפשרות לחידוש המשא ומתן בקרוב".

 

עריקאת קרא לממשל האמריקני ללחוץ יותר על ישראל. הוא ציין

כי אם וושינגטון תצליח לחייב את ישראל לכבד את התחייבויותיה, עליו להכריז כי ירושלים היא הצד שמטרפד את המשא ומתן.

 

קלינטון דיווחה ביום חמישי לאובמה על המגעים לקראת חידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. הבית הלבן קרא לשני הצדדים להתאמץ יותר כדי להחיות את התהליך המדיני, בין היתר להקפיא את הבנייה בהתנחלויות. מזכירת המדינה ואובמה דנו בהתקדמות שהושגה במספר סוגיות. בין היתר ציינה קלינטון כי הפלסטינים הפעילו מאמצים גדולים יותר בתחום הביטחון ובניית המוסדות הפלסטיניים, "אך הם נדרשים לעשות יותר בהפסקת ההסתה ובמניעת טרור". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
עריקאת. מציב תנאים
צילום: AFP
מומלצים