שתף קטע נבחר

תביעה: מזרחי טפחות התרשל בייעוץ השקעות

על פי כתב התביעה במשך תקופה ארוכה סיפק הבנק ייעוץ רשלני בניירות ערך אשר הוביל למחיקת השקעות התובעת, חברת דה כהן ניהול עסקי מזון . החברה טוענת ש"יועץ ההשקעות" לא היה באותה העת בעל רישיון לייעץ או לנהל

חברת דה כהן ניהול עסקי מזון בע"מ, המפעילה גלידרייה בקניון "מול זיכרון", הגישה לבית משפט השלום בתל אביב תביעה בסך 850 אלף שקל נגד בנק מזרחי טפחות סניף "אורות", ונגד מנהל הסניף שלמה לוי ויועץ ההשקעות בסניף סהר ימין. לטענת החברה, הבנק ושני עובדיו ייעצו לה באופן רשלני שגרם למחיקת כמעט כל השקעותיה - וזאת בעוד שבזמנים הרלוונטיים לתביעה לא היה בידי עובדי הבנק רישיון לייעוץ השקעות.

  

על פי כתב התביעה שהוגש באמצעות עו"ד רונן בר-און ממשרד עו"ד גדעון פישר, במשך תקופה ארוכה החל משנת 2006 סיפקו הנתבעים ייעוץ רשלני בניירות ערך אשר הוביל למחיקת השקעותיה. עוד נטען בכתב התביעה שה"יועץ ההשקעות" שהוצג בפני החברה על ידי מנהל הסניף כמומחה לניירות ערך" לא היה באותה העת בעל רישיון לייעץ או לנהל תיקי השקעות. 

 

על פי כתב התביעה, כאשר החלה התובעת להתריע בפני הנתבעים כי הייעוץ גורם לה להפסדים, הבכירים בסניף אמרו לנציגיה ש"עוד מעט השוק יסתדר". וכך, לדברי החברה, דרבנו ותמרצו אותם להגדיל את הסיכון ולקחת הלוואות עבור השקעה בניירות ערך.  

 

לטענת התובעת, במהלך חודש ספטמבר 2007, כאשר ביקר אחד מבעלי הגלידרייה בסניף לצורך בירור ההפסדים ההולכים וגדלים בניירות ערך, ראה לפתע כי ימין תלה תעודה חדשה ולפיה התברר כי זה קיבל רישיון יועץ השקעות לראשונה בחודש יולי. המשמעטות, לכאורה, היא שהבנק העניק ייעוץ השקעות באמצעות מי שלא היה לו רישיון במשך עשרה חודשים.  

 

הבנק ניסה לעקל את נכסי התובעת

עוד טוענים התובעים, המנהלים עם הבנק סכסוכים נוספים בבתי המשפט, כי עקב ההפסדים, נאלצו לשבור 3 קופות גמל וקרנות השתלמות, וכי הבנק עשה שימוש לרעה בהליכי משפט כאשר הטיל שורה ארוכה של עיקולים על נכסים של התובעים.  

 

בסך הכל מעריכים בעלי החברה את נזקיהם בסך של 850 אלף שקל, ומבקשים מבית המשפט צו למתן חשבונות שלפיו יעביר אליהם הבנק את כל המסמכים, התרשומות, דפי החשבון ודפי הפעולות בניירות ערך הקשורים להשקעותיהם בשלושה חשבונות עסקיים שפתחו בסניף של מזרחי טפחות.

 

השתתפו בהכנת הכתבה: איתי הר-אור ונעמה סיקולר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים