שתף קטע נבחר

30 ראשי רשויות: להדיח את שלמה בוחבוט

אחרי תחקיר "ידיעות אחרונות" על שיטת מינויי המקורבים של ראש מרכז השלטון המקומי, התכנסו 30 ראשי רשויות כדי לבחון דרכים להדיחו. בוחבוט בתגובה: "זו בדיחה, אני לא פראייר ולא יעצרו אותי. אי אפשר להדיח - חייבים רוב מיוחס"

הפיכת חצר במרכז השלטון המקומי? 30 ראשי רשויות מקומיות התכנסו בצהריים (יום ג') ברמת השרון, כדי לדון בדרכים להדיח את יושב ראש מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, ראש העיר מעלות-תרשיחא. בסוף השבוע פורסם ב"ידיעות אחרונות" תחקיר על חשדות לשחיתות במהלך פעילותו הציבורית. בוחבוט עצמו לא מתרגש: "זו בדיחה, אי אפשר להדיח אותי", הוא אמר ל-ynet.

 

בהודעת הסיכום של הכינוס נכתב כי "לנוכח הנתק בין השלטון המקומי למרכזי, הידרדרות תהומית של השלטון בהנהגת בוחבוט, לרבות קריסה של רשויות רבות, סוכם על המשך הדרך". הם הבטיחו להיפגש שוב ביום חמישי, "בתהליך שיביא בסופו של דבר לבחירתו של יו"ר חדש שייצג את כולם, ולא רק קומץ קטן".

 

בין המשתתפים בכינוס ראש העיר רעננה נחום חופרי, ראש העיר מודיעין-מכבים רעות חיים ביבס, ראש העיר בית שאן ג'קי לוי וראש העיר כרמיאל עדי אלדר. ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, לא הגיעה לדיון, אך נמסר כי היא תומכת ותגבה כל החלטה.


אלי לוי זועם, היום בדיון. "הוא מתנהג כמו מלך" (צילום: עופר עמרם)

 

מנהיג המאבק, ראש העיר להבים, אלי לוי, התפטר ביום ראשון מתפקידו כממלא מקומו של בוחבוט בראשות המרכז וכינה את התנהלותו "חצר ביזנטית". לוי החזיק היום בידו קלסר עליו נכתב "מבצע החכם באדם". הוא סירב לפרט על המהלכים להדחת בוחבוט, אך הסביר את שם ה"מבצע": "החכם שבאדם היה שלמה המלך, ושלמה בוחבוט מתנהג כאילו הוא מלך".

 

למרות שבמהלך הישיבה יצאו כמה ראשי ערים ואמרו "לא ייצאו מזה כלום, הם רק מדברים ומדברים", לוי ועמיתיו הפגינו אחידות. מחוץ לישיבה נשמעו צעקות רמות, כינויי גנאי לבוחבוט ומשפחתו.

 

שלמה בוחבוט: "שלמה בוחבוט לא פראייר"

בסוף השבוע פורסם תחקיר במוסף "7 ימים" שבו נחשפה התנהלותו של בוחבוט, בכל הנוגע למינויי מקורבים. בשורה של הזדמנויות זכו בני משפחתו של בוחבוט לבצע עבודות שונות בתשלום בשירות מועצת מעלות-תרשיחא, או קיבלו הטבות מטעמה.

 

בתגובה לכינוס היום, אמר בוחבוט ש"קודם כל בלתי אפשרי להדיח יו"ר שלטון מקומי, הוא נבחר לחמש שנים. בשביל להדיח אותו לפני תום הקדנציה צריך לכנס אסיפה כללית ולשנות את התקנון עם רוב מיוחס של 75 אחוז מראשי הרשויות".

 

הוא ביקש להדגיש: "לא יעצרו אותי. אני אמשיך לנקות אורוות ומי שמודאג מכך ימשיך לדאוג. יש לי תמיכה מראשי הערים, קיבלתי 128 קולות של ראשי רשויות, אז יש איזה 10-20 שלא בחרו בי, והם כעת מנסים להפיל אותי". 

 

בוחבוט הוסיף כי "השלטון המקומי נמצא במצב גרוע מאוד. במקום שהמאבק יהיה שהרשויות יוכלו לשלם משכורות מתמקדים בטפל. קודם כל שיבדקו את עצמם. זכותם להתכנס, זה לגיטימי, זה דמוקרטי, אבל בוא נחכה לשעת ה-ש'. שלמה בוחבוט לא פראייר, הוא פוליטיקאי 38 שנה, הוא הוכיח את ניקיון כפיו".

 

לאחר הישיבה התפנו כמה מראשי הערים למשרדו של ראש העיר רמת השרון כדי לקרוא את תגובתו של בוחבוט ב-ynet. "אני מבסוט שיש לו חוש הומור" אמר לוי, וביבס הוסיף:

 "זה לא נכון שמי שפה לא תמך בבוחבוט, כל מי שהיה פה היום בחר בבוחבוט. זה מה שמאחד אותנו, אני אישית הייתי תומך גדול שלו".

 

הוא התעקש שהישיבה היום לא קשורה לתחקיר שהתפרסם בסוף השבוע. "התחקיר לא מעניין אותנו, התחלנו הרבה לפני כן. לפני כחודש נפגשנו לראשונה ומאז התהליכים מתמשכים. הגענו לשלב שבו ההתנהלות כושלת. בסופו של דבר השלטון המקומי אמור לייצג את כולם, רשויות קטנות כגדולות. יש נזק תדמיתי, יש נתק והתנהלות לא נכונה. אנחנו רוצים שיהיה מישהו שיוכל לייצג אותנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט
צילום: גיל נחושתן
ראשי הערים בתום הישיבה. שלמה המלך
צילום: עופר עמרם
ראש העיר כרמיאל, עדי אלדר, ביציאה מהישיבה
צילום: עופר עמרם
מומלצים