שתף קטע נבחר

נועם שליט בארז: לא רואים את סוף המסע

אבי החייל החטוף דיבר בטקס ההזנקה של מסע רכבי השטח "מלכת המדבר", שכותרתו "גלעד שליט, איפה אתה ילד"? גם קרובות משפחה של אלדד רגב ובני אברהם ז"ל משתתפות

מאז קיבלה ישראל את הקלטת עם אות החיים מגלעד שליט, לא דווח על התקדמות במגעים לשחרור החייל החטוף. המאבק הציבורי למענו נמשך, והיום (ד') השתתפו הוריו, נועם ואביבה, בטקס במעבר ארז להשקת מסע "מלכת המדבר" בישראל, שמתקיים השנה תחת הכותרת "גלעד שליט, איפה אתה ילד"?

 

"אני מודה על ההזדהות ועל התמיכה שלכם, על השמעת קולכם, קולה של אמא", אמר נועם שליט לנוכחים, בעיקר נוכחות - עשרות הנשים שיוצאות למסע בן השבוע ברכבי השטח.

 "כמו המסע שלכם, המסע שלנו החל לא רחוק מכאן, לפני 1,221 ימים ארוכים, ועדיין נמשך, והוא ארוך ומתיש ועדיין לא רואים את סופו".

 

שליט הביע תקווה "המסע שלנו יגיע אל סופו, והנקודה הראשונה שאליה יבוא גלעד הוא האוהל שהקמנו כאן כדי להזכיר לכל מי שנכנס לעזה שגלעד עדיין פה".


"שהצעד הראשון יהיה באוהל שהקמנו פה" (צילום: אווה טיילור)

 

במסע הישראלי שנערך בשיתוף הסוכנות היהודית, משתתפות נשים מכל העולם - ביניהן תאיר רגב, גיסתו של אלדד רגב ז"ל, ודפנה אברהם, אחותו של בני אברהם ז"ל, שניהם חיילים שהוגדרו נעדרים במשך זמן רב לפני שגופתיהם הוחזרו.

 "החיים בצל השכול הם קשים מנשוא. החיים בצל אי הוודאות הם קשים שבעתיים ומשולים לרפסודה מקרטעת בים גועש אשר לא ניתן לראות ממנו את חוף המבטחים", אמרה דפנה בטקס.

 

"אני מצטרפת למסע מתוך הזדהות עמוקה עם כאבם של אביבה, נועם, יואל והדס. משמעות תקופת הסבל תהיה רק בכך שהסיפור יסתיים בטוב וגלעד יחזור הביתה על שתי רגליו אל חיק המשפחה. אני מבקשת לחזק אתכם משפחה יקרה, אתם לא לבד, אנחנו - כל עם ישראל, שנציגות ממנו נמצאות פה עמנו, איתכם במאבקכם ואיתכם בכאבכם. נחמה פורתא בים חושך של אי הוודאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"תודה שהשמעתם את קולה של אמא"
צילום: אווה טיילור
מומלצים