שתף קטע נבחר

כללית משלימה תיכנס למו"מ על זכויות העובדים

ועדת העבודה והרווחה אילצה את חברת ש.ל.ה, חברה בת של כללית רפואה משלימה, ואת עובדיה השובתים - לנהל מו"מ. יו"ר הוועדה: "לא יהיה מנוס משיפור התנאים והזכויות של העובדים"

בישיבה דחופה שהתקיימה היום בוועדת הרווחה בכנסת הושגה פריצת במאבקם של עובדי כללית משלימה שדורשים שיפור בתנאי התעסוקה שלהם. יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ, כפה על הצדדים לפתוח במשא ומתן מיידי על זכויות העובדים ותנאי תעסוקה. הפגישה הראשונה בין הצדדים תתקיים כבר ביום ראשון.

 

 

ח"כ חיים כץ, יו"ר הוועדה, אמר בתום הדיון: "לא יהיה מנוס אלא לשפר את תנאיהם וזכויותיהם של העובדים. כולי תקווה כי המשא ומתן יביא להפסקה של השביתה". בתום הדיון קבע יו"ר הוועדה כי בעוד שבועיים יתקיים דיון מעקב נוסף כדי לראות האם יש להתקדם במשא ומתן.

  

מנכ"ל ש.ל.ה, חברה בת של הכללית, עוזי הלפרין, הודיע כי החברה פתוחה להליכי הידברות בנושא זכויות העובדים.

 

העובדים טוענים כי יחסי העבודה בש.ל.ה הם נצלניים. לטענתם, למרות היותם של המטפלים עובדים שכירים ולא פרילאנסים, הם אינם יודעים אף פעם מה תהיה משכורתם בסוף החודש, כיוון שהם מקבלים שכר לפי תפוקות ולא לפי שעות.

 

לטענתם, קורה לעתים שעובד מגיע למשמרת של שש שעות אך לקבל שכר רק עבור מטופל אחד שהגיע בפועל. עוד טוענים בכוח לעובדים כי ההנהלה אינה משלמת לעובדי שילת דמי מחלה, החזרי נסיעות, תשלום על ימי חג ותוספת ותק.

 

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' שנכחה בדיון, אמרה: "זו לא פעם ראשונה שאני נתקלת בשיטה הזו של הקמת חברה בת והכל כדי ליצור גוף נפרד שלא יחולו עליו חוקי המגן על העובדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה של עובדי כללית רפואה משלימה בספטמבר
צילום: תני גולדשטיין
מומלצים